Deprem polemiğinde Tever'den bir açıklama daha

AK Parti ve İyi Parti arasında süren deprem tartışmasında AK Parti İl Başkanı Tever'den bir açıklama daha geldi.

Deprem polemiğinde Tever'den bir açıklama daha

sakaryayenihaber.com -

AK Parti ile İyi Parti arasındaki deprem polemiği sürüyor. Dün İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'ın açıklamasının ardından bugün AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'den de bir açıklama geldi.

İşte Tever'in açıklamaları:

"Bizler tüm birimlerimizle 18 yıldır milletiyle iç içe olmuş, sokaktan hiçbir dönemde kopmamış bir siyasi hareketin mensuplarıyız. AK Parti iktidarı olarak milletimize hizmet ederek, gönüllere girdik. Her seçimde milletin AK Parti’yi yetkilendirmesi de bunun en büyük kanıtıdır.

Sizler ise deprem üzerinden siyaset yaparak İzmir’de yaşanan doğal afeti fırsat bilip acılar üzerinden kirli siyasetinizi sürdürüyorsunuz.

İzmir depreminin ilk anından itibaren devletimiz tüm birimleriyle anında harekete geçerek binlerce görevlisi ile canhıraş mücadele etmiştir.

Yerel yönetimlerde esamesi bile okunmayanların, 18 yıllık iktidarlığımızda şehrimiz için harcadığımız 26 milyar liralık yatırımı, kentsel dönüşümdeki çalışmalarımızı, yatay mimariye sahip anlayışımızı, belediyelerimizin deprem hassasiyetini görmesini ve anlamasını beklemiyoruz.

2011 Van depreminin ardından bir yılda nasıl ki başka bir Van’ı inşa ettiysek, Malatya ve Elazığ depreminde yaşananlara nasıl ki hızlıca müdahale edip imarda bulunduysak, İzmir’de de aynı çalışmaları titizlikle yine bizler yapacağız.
Ülkemizde, deprem vergileriyle toplanan 147 milyar liranın sekiz katı 1.2 trilyon lira deprem bölgelerine ve depremzedelerin hizmetine sunuldu.

Avrupa’nın en büyük UMKE ekibi ve en geniş donanıma sahip AFAD’ını AK Parti hükümeti olarak bizler kurduk.

Ülkemizde, deprem vergileriyle toplanan 147 milyar liranın sekiz katı 1.2 trilyon lira deprem bölgelerine ve depremzedelerin hizmetine sunuldu."
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 3 ay Önce

Nasıl muhalefet yapı bir politikan olsun bu ülke için bir çivi çakın bende. Vatandaş olarak muhalefet iktidarı zorluyor deyip düşüneyim muhalefet iktidardan kaçıyor sürekli

TOSUN UFUK
TOSUN UFUK - 3 ay Önce

...