banner67

“DEVA eğitimde devrim yapacak”

Türkiye’de eğitim konusunda sorunların olduğunu dile getiren DEVA Partisi İl Eğitim Politikaları Başkanı Kurt, iktidara geldikleri zaman eğitimde devrim yapacaklarını söyledi

“DEVA eğitimde devrim yapacak”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Eğitim Politikaları Başkanı Ahmet Kurt, bugün saat 11.00’de İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Bölge Koordinatörü Metin Gürcan ve ilçe başkanların katılımıyla il başkanlığında eğitim ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Başkan Kurt, parti olarak eğitimi çok önemsediklerini ve bütün politikaların başında gördüklerini belirtti. Eğitimin iktidarın süresi olan 18 yıl boyunca çok geride kaldığını savunan Kurt, “Yeni gelen bakanla yeni reform yapacaklarını açıklamışlardı. O reformlarında yapılamadığını geçen hafta Cumhurbaşkanımız “eğitimde istediğimizi alamadık ve biraz eksik kaldık” açıklamasıyla bunu da teyit etmiş oldu. Biz DEVA Partisi olarak diğer politika alanlarında olduğu gibi Türkiye’nin temel meselelerini önce tespit edip daha sonrada kendi çözümlerimizi toplumla paylaşıyoruz. Dolayısıyla muhalefet etmek için muhalefet etme amaçlı bir parti değiliz” dedi.

“TEMEL ODAĞIMIZ İNSAN”

Tespit ettikleri sorunları gizlemeden toplumun nazarına vererek bunlarla ilgili çözüm önerilerini de paylaştıklarını vurgulayan Kurt, “Maksadımız iktidarda hükümet edenler bu eleştirilerden gerekli dersleri almalarıdır. Reçetelerin kullanılması hepimizin ve toplumun yararına olacak bir gelişmedir. Eğitimde temel odağımız insan. İnsan dediğimiz zaman onun tekabülü, gelişimi, kendini gerçekleştirmesi ve kendini hürce ifade edebilmesi gibi konulara yaklaşıyoruz. İnsan ve devlet açısından baktığımızda konuya her insanın kendi yaşam yolculuğunda kendine gerçekleştirmesine fırsat vermek adına ve ihtiyaçlarına odaklı ve kendini bulmasına yönelik bir iletişim ve yönetişim modeli. Deva partisi bütün çalışmalarında yapmış olduğu çalışmalarda yönetişim çalışmaları belirlemektedir” diye konuştu.

“ULAŞIMI TEŞVİK ETMEK”

Partinin temel hedeflerinden birisinin de bilgiye ulaşımı teşvik etmek olduğunu kaydeden Kurt, “İsteyen herkese bilgiye erişim hususunda koşulsuz destek sağlamak. Amacımız bilgi toplumuna geçiştir. Her bir bireyin parçası olmaktan gurur duyacağı demokratik, özgürlükçü, çoğulcu ve katılımcı bir iletişim tarzının hayata geçtiği bir devlet olabilmek kriterlerimizin amacıyla hedeflerimizden önemli bir tanesidir. Dolayısıyla aydınlanmadan maksadımız insanların alacakları kararları desteklemek. Devlet olarak eğitimle alakalı temelde baz almamız gereken önemli kriterlerden bir tanesi de bu. Türkiye’nin en büyük zenginliği insan kaynağı. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, mezrasından büyükşehrine kadar tek bir insanımız dahil kaybolmasına gönlümüz razı değil. Sürekli reform yapacağız söylemleriyle el atılan eğitim bugün maalesef yerlerde. Parti olarak eğitimle ilgili ciddi çalışmalarımız var” diye konuştu. Kurt, salgın sürecinde uzaktan eğitimde yaşanan sorunlara da kısaca değindi.

“GURUR DUYUYORUM”

İl Başkanı Mehmet Erdoğan da Başkan Kurt’un açıklaması sonrasında İl Başkanlığı’nda Bölge Koordinatörü Metin Gürcan’ı ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. Parti olarak yapılan ve yapılacak çalışmalar üzerine toplantı yapmak üzere Sakarya’ya geldiğini beyan eden Bölge Koordinatörü Gürcan, “Sakarya’da olmaktan onur duyuyoruz. Sakarya’da yüzde 95 üzerinde çalışmalarımız tamamlandı. Parti olarak çok ciddi çalışmalarımız var. Sakarya’da yapılan ve yapılacak olan çalışmalar üzerine toplantı düzenleyeceğiz. Toplantımızın şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Gürcan, basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Serkan OK

YORUM EKLE