DEVA hızlı başladı! Listeler bayramda tamam...

DEVA Partisi Sakarya'daki teşkilatlanma çalışmalarını tamamlıyor. İşte son gelişmeler... 

DEVA hızlı başladı! Listeler bayramda tamam...

sakaryayenihaber.com - 
Eski Bakan Ali Babacan'ın Genel Başkanlığında kurulan DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi'nin Sakarya kurucu İl Başkanlığına Mehmet Erdoğan atanmıştı. 
Daha önce MHP'de 3 dönem il başkanlığı yapan Erdoğan, 2 Temmuz'da bu görevi aldıktan sonra beraberindeki 6 kişilik kurucu heyet ile birlikte çalışmalara başladı. 

Partinin internet sitesinde "Görev almak istiyorum" formlarını dolduranların yanı sıra Sakarya'da il ve ilçelerde görev almak isteyenler ile iş hayatında başarılı isimler belirlenerek bir havuz oluşturuldu. 

Tuna Tan Tesislerinde yaklaşık bir haftadır da görüşmeler yapılıyor. 
Her gün yaklaşık 100 kişi, günün 12 saati boyunca sırayla davet edilerek düşünceleri ve hedefleri soruluyor. 

Kurucu heyetten alınan bilgiye göre, 40 kişilik kurucu il yönetimi ile 6 ya da 7 ilçenin 44'er kişilik yönetimleri belirlenerek bayram arefesi ya da bayram günü genel merkeze teslim edilecek. 

Kurban Bayramının hemen ertesinde ise il yönetimi kamuoyuna tanıtılacak. 

Genel Merkezin onayının ardından ise hızlıca kongre süreci başlatılacak. 
İlçe kongrelerinin Ağustos ayının 3. haftasında başlaması, Eylül ayının ilk ya da ikinci haftasında da il kongresinin yapılması planlanlıyor. 

İl ve ilçe teşkilatlarının 1. olağan genel kurullarının yapılması ve üst kurul delegelerinin seçilmesinin ardından diğer ilçelerdeki yönetimler de belirlenecek. 

Yönetimlerde görev alacak isimlerin yüzde 70 - 80'inin siyasete yeni başlayacak olanlar ile genç ve kadınlardan oluşacağı ifade edildi. 


İL BİNASI BELLİ OLDU 
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve kurucu heyet, yaklaşık 1 haftalık çalışmanın ardından il binasını da belirledi. 
Şubeden temsilciliğe dönen TÜMSİAD'ın boşalttığı 300 metrekarelik bina DEVA'nın il teşkilat binası olacak. 
Adapazarı Saraybosna Caddesi'ndeki binada bakım ve onarım çalışması başlatıldı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER