DEVA Partisi’nden kan ve immün plazma bağışı

DEVA Partisi Sakarya teşkilatı, koronavirüs salgını nedeniyle kan stokları azalan Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu. Koronayı yenen iki il yöneticisi de immün plazma bağışı yaptı 

DEVA Partisi’nden kan ve immün plazma bağışı

Şevval GEÇİN'in haberi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla kan stoklarının azalmasının ardından Türk Kızılay Sakarya Şubesi, vatandaşlara kan bağışında bulunma çağrısında bulundu. 

Ali Babacan’ın genel başkanlığında kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Sakarya il teşkilatı da Kızılay’ın çağrısına kulak verdi. 
DEVA Partililer kan bağışında bulunurken, koronavirüs tedavisi gören iki il yöneticisi ise immün plazma bağışında bulundu. 
İl Teşkilat İşleri Başkanı Ercan Başnuh öncülüğündeki 25 kişilik partili grup, Serdivan’da Kızılay Kan Merkezine gitti. 

KRİTİK SEVİYE
DEVA Partilileri burada Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki karşıladı. 
Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden  Kızılay Şube Başkanı Zahit Tiryaki, “DEVA Partisi Sakarya İl Başkanlığı tarafından kan bağışı ve immün plazma bağış kampanyası düzenlediler. Kendilerine özellikle kan bağışı ve immün plazma bağışı ile alakalı zor günler geçirdiğimizi, bağışın çok önemli olduğu için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Özellikle de kovid-19 salgını sebebiyle insanların kan bağışında bulunmasına özen göstermelerini istiyorum. Şu anda kritik seviyelerde kan stoklarımız mevcut bu yüzden lütfen Sakarya halkının kan bağışına özen göstermesini rica ediyorum” dedi.

DEVA PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA
Deva Partisi Sakarya il Teşkilatı tarafından düzenlenen plazma ve kan bağışı kampanyasından sorumlu il yönetim kurulu üyeleri Levent Cevat Ercebeci ve Bahar Bekler şu açıklamayı yaptı: 
“Bugün insanlık olarak küresel ölçekte yaklaşık  70 milyon  insana bulaşan 1 milyon 540 bin insanı maalesef hayatından, sevdiklerinden eden Covid19 pandemisi ile mücadele ediyoruz. İnsanlık olarak büyük bir sınav veriyoruz. Her geçen gün daha fazla yakınımızı bu virüse teslim edip bir kısmını geri alamıyoruz. Yaşadığımız, kaygı, korku, stres, panik ve gelecek belirsizliği bir çoğumuzun hayatını zorlaştırmaya başladı. 
Tüm dünyada salgının başından bu yana bilim insanları ellerinden gelen her türlü mücadeleyi fedakarca göstermektedirler. İnsanlık adına gece gündüz demeden fedakarca çalışan bu kahramanların önünde saygıyla eğiliyoruz. İşte bu çalışmaların önemli neticelerinden biri de hastalığı geçirmiş insanlardan alınan plazmaların kullanımıyla elde edilen başarılı sonuçlar. Henüz aşı çalışmalarının tamamlanmadığı bu süreçte Plazma bağışı gerçekten çok hayat kurtulmasına vesile olmuştur.
Milletleri millet yapan değerlerden biri de sevinçte ve tasada bir olmak olduğundan DEVA Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak partiler üstü önemi olduğuna inandığımız sağlık konusunda sorumluluk alarak Plazma bağışı kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Kampanyamıza destek olarak bizlere milletimize hizmet etme imkanı veren Kızılay Sakarya Şubesine teşekkür ediyoruz. 
İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI YAPTILAR
Kampanyamızı İl Başkan Yardımcımız Engin Yavaş ve İl Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Bakırtaş’ın vereceği immün plazma bağışı ile Yönetim Kurulu Üyelerimizin yaptığı kan bağışlarıyla başlatıyor, tüm partililerimizi ve hemşehrilerimizi Kızılay’ımıza kan ve plazma bağışında bulunmaya davet ediyor, Kanımız DEVA olsun diyoruz.
Virüs değil iyilik yayılsın diyerek #KanındaDEVAvar kampanyamızın umut olması, DEVA olması dileklerimizle tüm hemşehrilerimize sağlık, mutluluk ve esenlik, tüm kaybettiklerimize Allahtan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Unutma kanında DEVA var!

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 08:16
banner3
YORUM EKLE