Dikbayır pazarda vatandaşın isyanını dinledi

Pazara gidip alışveriş yaparak fiyat değerlendirmesi yapan İyi Partili Ümit Dikbayır, gerçek enflasyon rakamlarının burada belli olduğunu belirtirken, vatandaş ise hayatın pahalılığından dolayı isyan etti 

Dikbayır pazarda vatandaşın isyanını dinledi

Serkan OK'un haberi
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, eşi Nigar Dikbayır ile birlikte 3’üncü kez pazara inerek hem vatandaşı dinledi hem de fiyatları değerlendirdi. Geçtiğimiz 2 ay arasındaki fiyatları değerlendirdiklerini, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon ile vatandaşın gerçek enflasyonu arasında 2 kat farkın çıktığını gördüklerini söyleyen Dikbayır, “Önümüzdeki ay emeklilere ve asgari ücret ile çalışanlara zam yapılacak. Hayat pahalılığına ve çekim sıkıntısına dikkat çekip, yapacakları zam oranını biraz daha yükseltmelerini talep ediyoruz” dedi. 

TARLADA 1, PAZARDA 10 TL 
Pazar yerinde alışveriş yaparken esnaf ve vatandaşı dinleyen Dikbayır, “Tarlada 1 TL olan ürün burada 10 TL. Suçlusu esnafımız değil. Rakamları ne kadar çok gizleseler de gerçek rakamları burada görüyoruz. Ocak ayında zam gelecek. Buradaki tabloyu görüp iyi bir zam verilsin. Burada enflasyonu göstermeye çalışıyoruz. Üretme kabiliyetimizi kaybediyoruz. Çiftçiliğimizi bitirdiler. Çiftçi memnun değil. Vatandaş da memnun değil. Devlet vergisini alıyor, en karlı şu anda devlet. En büyük parayı devlet kazanıyor, parayı da çar çur ediyor. Devlet gücünü 5 müteahhitte yansıtıyor” diye konuştu. 

‘HER ŞEY ÇOK PAHALI’
Büyük sıkıntılar çektiklerini dile getiren esnaf ve vatandaş ise, “Her şey çok pahalı olmuş. Et alacak paramız bile yok. İş yok ve evimize ekmek götüremiyoruz. Pazarda alışveriş yapabilmemiz için en az 500 TL olması gerekiyor. Garibanın evine süt ürünleri, balık ve et girmiyor. Sebze ve meyveyi zor alıyoruz. Fiyatlar çok yüksek olduğu için kimse istediği şeyleri tam anlamıyla alamıyor. Muhalefetten daha ciddi şeyler bekliyoruz. Biz esnafız ürünlerimizi buraya getiriyoruz satamıyoruz ve mallarımız hep elimizde kalıyor. Hepimiz perişanız. Geçen yıl ki borcumuzu ödemek için ata toprağımızı sattık” İfadelerini kullandı. 

banner3
YORUM EKLE