Dilipak'ın 'fahişe' ifadesine çok sert çıktılar!

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Partinin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurup, hakkında dava açıldığını söyledi

Dilipak'ın 'fahişe' ifadesine çok sert çıktılar!

Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak, 27 Temmuz’da Yeni Akit’te yayımlanan "AKP’nin papatyaları" başlıklı yazısında, "Bu fahişelere karşı seslerini yükseltebilecekler mi?" sözleri tepki çekmişti. AKP İl Kadın Kolları Başkanlıklarının 81 ildeki ortak suç duyurusuna ilişkin AKP İl Başkanlığında, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.


HATİPOĞLU AÇIKLAMADA BULUNDU
Suç duyurusuna ilişkin açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, “Birileri sebep ve sonuç ilişkisini tamamen yanlış kurgulayarak adeta işi, psikolojik şiddet uygulamaya kadar götürmüşlerdir. Gezi Parkında yaşananlar misali, gün geçmiyor ki yeni bir bahane ile Partimize yönelik bir saldırı yapmak isteyenler çıkmasın. Kendilerine göre bazı gerekçeleri öne çıkartarak, partimizin kadınlarına ağır hakaret eden zihniyetin asıl meselesi o günkü gibi 3-5 ağaç değildir. Bugüne kadar zaman zaman AK Parti karşıtlığından beslenen bir takım gazeteci, siyasetçi, sanatçı veya akademisyen gruplarına şahit olmuş, yanlı ve iyi niyet taşımayan yaklaşımlarına karşı mücadele vermiştik” dedi.

 
HEM PARTİ VE PARTİ KARŞITI
Hem Parti içinde hem de Parti karşısındaki kitleleri birbirlerine düşürme çabaları ile çatışma ve sürtüşme alanlarının oluşturulduğunu söyleyen Hatipoğlu, “Partimizin kurulduğu günden bugüne, 19 yıldır liderimizin kadınlara yönelik duruşu, özel destekleri ve ayrımcılıkla mücadelesi samimi ve güçlü bir şekilde devam etmektedir. “Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir” diyen Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu inanç ve gayretleri neticesinde dünyanın en büyük kadın örgütünü kurarak, yıldan yıla büyütmeyi başarabilen bir lider olmuştur. Ak Parti aile birliğini korumak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla bugüne kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirmiştir” diye konuştu. 


“AK PARTİ ŞİDDETİN KARŞISINDADIR”
AKP’nin, cahiliye devirlerine ait kadınlara yönelik her türlü şiddetin, katliamın ve zulmün tavizsiz karşısında durduğunu vurgulayan Başkan Hatipoğlu, “Sadece ülkemizin değil, Gönül Coğrafyamızın tamamında her zaman mazlumların, mağdurların, köşesinde sessiz sedasız acılar içinde göz yaşlarını akıtan gönlü kırıkların yanında yer almıştır. Kültürümüz, değerlerimiz, aile bilincimiz ve geçmişten geleceğe aktarılması gereken öğretilerimizle Ak Kadınlar olarak bizler, yurdumuzun dört bir köşesinde mücadele etmekteyiz. Diklenmeden dik durarak, erkekleşmeden kadın olarak, siyaset yapmaya özen göstermiştir.


“AK KADIN FEMİNİST HAREKET DEĞİLDİR”
Ak Kadın hareketinin, feminist hareket olmadığına dikkat çeken Hatipoğlu, “Ak Kadınlar hiçbir zaman papatya da olmamıştır. Ak Kadınlar hiç kimse tarafından Ak Partili veya AKP’li gibi ayrıştırılamaz. Ak Kadınlar dürüst, ahlaklı ve vatansever insanlardan oluşmaktadır.  Hiç kimse ağzımıza dahi alamadığımız o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz. Bizler her şeyden önce ailelerimizin kadın, anne, evlat, kardeş veya eş olarak birer ferdiyiz. Partimizin içinde bir fitne ve bölünme vesilesi olacağı ümidiyle, sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen ama aslında kirlenmiş ve dar zihniyetli gazeteci ve sosyal medya fenomenleri karşısında asla susmadık, susmayız!” ifadelerini kullandı. 


GAZETECİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURSU 
Hatipoğlu, “Ak Parti Genel Merkezimiz, Partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır. Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk” dedi. Serkan Ok

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 17:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER