Doğalgaz çıkışı: Büyüterek anlatmak yakışmaz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal gaz müjdesini değerlendiren İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, “Türkiye’nin bütçesi için önemli olmayan bir rakamı bu kadar abartmak da Türkiye’nin vizyonunu aşağıya çeker. Bunu çok büyüterek anlatmak Türkiye’ye yakışmaz” dedi

Doğalgaz çıkışı: Büyüterek anlatmak yakışmaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük doğal gaz keşfinin Karadeniz’de gerçekleştirildiğini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından, ‘erken seçim mi geliyor’ sorusu akıllara geldi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘müjde’ açıklamasını değerlendirdi. Dikbayır, “Türkiye’nin bütçesi için önemli olmayan bir rakamı bu kadar abartmak da Türkiye’nin vizyonunu aşağıya çeker” dedi.

‘TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal gaz açıklamasının büyüterek anlatılmasının Türkiye’ye yakışmadığını söyleyen İyi Partili Dikbayır, “Daha önce Trakya’da, Akçakoca’da bulundu dediler, bu kaynak daha önce vardı fakat ismi farklıydı. Benim asıl söylemek istediğim şey şu; çok çok büyük montamlı bir iş değil. Bunu çok büyüterek anlatmak Türkiye’ye yakışmaz. Bunun Gayri Safi Milli Hasılası’na oranı 0.3’tür. 1 trilyon dolarlık kaynak bulursun, o zaman böyle bir lansman yaparsın ama bu projenin tamamı maliyet hariç 35 milyar dolar” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erken seçimlerin olacağı iddialarını da değerlendiren Dikbayır, “Çok yakın bir zamanda seçim görmüyorum. İstedikleri ortamı yaratamadılar. Benim tahminim önümüzdeki yılın Temmuz-Ağustos’tan önce seçim beklemiyorum ve yapamazlar. Biz, sahada dolaşıyoruz, başka illerde de geziyoruz. Önceki gün itibariyle 11 il, 65 ilçe bitirdik. Vatandaş yangın yeri. Hayat pahalılığından bezmiş ve iktidardan bıkmış. Şu ortamda seçime gidemezler. Erken seçim iyi bir şey değil, piyasalar güven ister. Bu hükümet, bu devleti kötü gidişattan çıkaramaz. Onun için erken seçim olabilir. Temmuz’dan sonra herhangi bir ay da olabilir. İyi Parti olarak, bu pazar seçim olursa hazırız. Önemli olan devletin geleceğidir” ifadelerini kullandı. Serkan Ok

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 17:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
yargı
yargı - 5 ay Önce

sayın vekıl yıne sıralamıssınız ulkenın dertlerını aydogan byın sayesınde vekıl oldunuz sızce sız bıdaha sakaryada vekıl olabılırmısınız bırkezde ulke ıcın ıyı seyler dusunun muhalefetde durmak herseye hayır demek degıl bıraz mıllıyetcı ulkucu olmayı denesenız deneyemezsınız cunku ortagınız hdp uzulur ,.