Duman Erenler sorularına devam etti 

İyi Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a yönelik sorularına 2’nci üniversite, Küpçüler’deki yaya üst geçidi ve düğün salonları ile devam etti. 

Duman Erenler sorularına devam etti 

İyi Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, bir süredir ilçedeki sorunlar ve gelişmelerle ilgili Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a sorular soruyor. 
Duman bu haftaki açıklamasında Belediye Başkanı Kılıç’a 3 konu hakkında eleştirilerini ve sorularını yöneltti. 
Bu konular Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) kampüsü ya da fakülteleri için Erenler’de ne yapıldığı, Küpçüler’deki yaya üst geçici sorunu ve belediyenin düğün salonlarının durumları oldu. 
İyi Partili Duman’ın açıklaması şu şekilde: 
Erenler’e kurulması planlanan ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ’nin de (SUBÜ) sıcak baktığı kampüs  ile ilgili araştırmalarımız neticesinde alan ve yer temini konusunda sıkıntılar olduğu bilgisine ulaştık. Bizler Erenler halkının kazanımları için ve Erenler insanlarının bu konuları bilmeye hakkı olduğunu düşünerek soruyoruz.
SUBÜ’nün istediği alanlar nereler ve bu isteklere sizin karşı çıktığınız doğru mudur? Sizin önerdiğiniz iç kısımdaki yerleri SUBÜ’nün kabul etmediği doğru mudur? Sonuç itibari ile kurulacak üniversitenin merkeze yakın ve ulaşımının rahat olması gerektiği için SUBÜ’nin istediği alanların daha mantıklı olduğu kanaatindeyiz. Erenler’e Kurulacak 2. Üniversitenin dalları hususunda hiçbir başvuru veya görüşünüz oldu mu? Bizim önerimiz tarım ilçesi olan Erenler’e bunun ile alakalı bölüm önerisinde bulunabilirsiniz. Sakarya’da harita branşının bir dalı yok bunun üzerinde de durabilirsiniz. Seçim satında verdiğiniz sözlerden biride ikinci üniversiteydi insanlar vaatlerinizin hızlı bir şekilde yerine getirilmesini bekliyor yoksa sizde sayın eski başkan gibi seçimlerde söz verip sonra 5 yılın dolmasını mı bekleyeceksiniz.

KÜPÇÜLER ÜST GEÇİT

Küpçülerde bulunan karasu çevre yolundaki üst geçidi Sayın başkan hiç görmüyor musun 1998 yılında yapılan şimdilerde atıl durumdaki üst geçit ne olacak. Ayağının bir tarafı özel mülkiyette kaldığı için kapatılmış. İnsanlar zaten kullanamıyor. O bölgede oluşan trafik kazalarında ÜST GEÇİT olduğu için suçlu yayalar oluyor daha önce olan bir kazada bilirkişiler bölgede Üst Geçit var diyerek suçu yaya olana yüklemiştir. Ya o ÜST GEÇİDİ Onarın Ya da Oradan Kaldırın ki insanlar kullanamadığı üst geçitten sebep haksızlığa uğramasınlar

DÜĞÜN SALONLARI

Seçim sürecinde yapılan yolsuzluğun üstüne giderek söylediğimiz Erenler belediyesi düğün salonları ile alakalı ne yaptınız. Görev değişikliğinden başka müdahaleniz oldu mu? 
Şayet tekrar kiralandı ise Yıllık kaç düğün bedeli karşılığında kiralandı?
Belediye tarafından atamış olduğunuz sorumlunun kontrolünde belediye işletmesi olmak şartı ile belediye kendi iştiraklerini yönetse daha mantıklı olmaz mı yoksa Düğün salonlarını da YAŞAM MERKEZİ gibi profesyonel ekiplere mi bırakacaksınız. Sosyal Belediyecilik zaten Profesyonellik ister Sayın Başkan, bizler seçim satında söz verdik HALKIN DÜĞÜN SALONLARI Haline getireceğiz diye sizde bence öyle yapın hem belediye kazansın hem ERENLER halkı kazansın. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 00:12
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER