‘Eğitimde haksızlık rekabeti var’

TBMM Genel Kurulu’nda 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kurumlar için partisi adına konuşan İyi Parti Sakarya Milletvekili Dikbayır, “Bugün 2 milyonun üzerinde evladımız uzaktan eğitimden maruz kalmıştır. Yani eğitimde korkunç bir haksızlık rekabeti var” dedi

‘Eğitimde  haksızlık  rekabeti  var’

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TBMM Genel Kurulu’nda 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kurumlar için partisi adına bir konuşma gerçekleştirdi. Dikbayır, “Ne yaptığınızı ne yapmadığınızı, neyi yapıyormuş gibi yaptığınızı aziz milletimize anlatacağız. Zamanı geldiğinde Allah’ın izni ile tek tek hesabını soracağız. Değerli milletvekilleri, milletimizin tek bir ferdi yatağına aç giriyorsa, orada büyük bir beka sorunumuz vardır. Milletimizin tek bir ferdi yarından ve geleceğinden umudunu kesmişse başka ülkelerde gelecek arıyorsa ağır bir beka sorunumuz vardır demektir” dedi.

‘BİR ÇİVİ BİLE ÖNEMLİ’

Dikbayır açıklamasının devamında ise, “Bizim inancımız şudur ki, ‘Tek bir genç bazen her şeydir’ çünkü biz inanırız ki dövülen ateşte çakılan tek bir çivi bile önemlidir. Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker bir orduyu, bir orduda bir milleti kurtarır. İşte o asker, kurduğu cumhuriyet sayesinde hepimizi bu koltuklarda oturmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bize istatistikler anlatıp rakamlar üzerinden iddia etmeye çalışanlara sesleniyorum, ‘pandemi gündeminde tek bir evladımız bile televizyonu, tableti ve interneti olmadığı için eğitimden maruz kalıyorsa işte her şeyin başı olan o çivi çıkmış demektir. O nalın çivisi çıkmışsa her şeyin çıkar. Bugün 2 milyonun üzerinde evladımız uzaktan eğitimden maruz kalmıştır. Yani eğitimde korkunç bir haksızlık rekabeti var” ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE