"Ekonomi paketleri hiçbir işe yaramadı"

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı Serkan Yemiş, iktidarın uyguladığı ekonomi paketlerinin işe yaramadığını söyleyerek yoksulluğun arttığını ifade etti 

"Ekonomi paketleri hiçbir işe yaramadı"

Gelecek Partisi Sakarya, ARGE ve Bilişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serkan Yemişçi, bu zamana kadar uygulanan ekonomi paketlerinin hiçbir işe yaramadığını halkın daha da fakirleştiğini söyledi. 
AÇLIK VE YOKSULLUK 
Yemişçi, yaptığı açıklamada, Türkiye’deki ekonomik tablonun vahim olduğunu belirtti . Türkiye’deki olumsuz ekonomik gelişmelerin vatandaşın insanca hayat yaşamalarını neredeyse imkansız hale getirdiğini ifade eden Yemişçi “Aşırı enflasyon artışı, kişi başına düşen milli gelirin azalması, TÜİK verilerindeki akıl almaz rakamlar, açlık ve yoksulluk sınırlarındaki aşırı artış ekonominin iyi olmadığını göstermektedir. 2016 yılında kişi başına düşen milli gelir 10.770 dolar iken bu rakam 2019 yılında 9.127 dolara kadar geriledi” dedi. 
ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ 
4 kişilik bir aile için açlık sınırının 2 bin 897 TL, yoksulluk sınırı ise 10 bin 23 TL olarak hesap-landığını hatırlatan Yemişçi, işsizlik oranı verileri ise 2016 yılında yüzde 9,4 iken, 2020 yılında bu rakamın yüzde 13,8 lere ulaştığını kaydetti. Serkan Yemişçi şu bilgileri verdi: “Asgari ücret yüzde 178 artmasına rağmen alım gücü hesaplamalarında çeşitli temel ihtiyaçlara gelen zamları karşılamamaktadır. Asgari ücrete gelen zam aşırı enflasyon sebebi ile erimiş ve hatta 2016 yılı alım gücü verilerinin altına inmiştir.”
ÇÖKÜŞ KAÇINILMAZ 
Bu veriler incelendiğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik anlamda daralmaya girdiğini, insanların gittikçe fakirleştiğin altını çizen Yemişçi “Devlet yöneticileri tarafından uygulanan ekonomi paketlerinin, ekonomi planlarının hiçbir işe yaramadığı açıkça görülmektedir. Gerekli tedbir ve önlemlerin alınmaması durumunda ekonomik çöküşün kaçınılmaz olduğu aşikardır.” diye konuştu. İl Başkan Yardımcısı Serkan Yemişçi sözlerini tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak ve Kur'an-ı Kerim'in indirildiği mübarek Kadir Gecesini tebrik ederek tamamladı.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 6 ay Önce

bu arkadaş ne istiyormuş? yani ne yapılması lazımdı devlet herkesin eline al kardeşim sen bu 50 bin tl yi sı...na kadar yemi demesi lazım yani kimse taşın altına elini koymayacakmı kardeşim.

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

Virüsü devlet mi çıkardı yaydı dünya muzdarip, Devlet dünya devletleri arasında en başarılı olanlardan.Varkek paranın hepsini yemiyecen.kenara kötü gün dostu diye para koyacaksın. Tarlayı bağı bahçeyi satıp şehire beton yığınları arasına koşmayacaksın. küçüç bahçe 1 inek 3-5 tavuk karın doyurur. Hanımın ağzına bakıp şehire koşmayacaksın. Devlet herkesin ağzına ekmekmi tıkacak

SIRADAKİ HABER