Ender Serbes Yenihaber’e konuştu

Gelecek Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ender Serbes siyasete devam ede-ceğini belirterek, “Bir çok siyasi partiden arayanlar oldu. Bu partilerin bazılarından kendilerine katılmamız için davet aldık” dedi

Ender Serbes Yenihaber’e konuştu

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Gelecek Partisi İl Başkanlığı ve partisinden istifa eden Ender Serbes, ilk kez Yenihaber’e konuştu. Serbes siyasete ilk hangi parti ile başladığı, Gelecek Partisi’nde başkanlık görevi ve ardından istifa süreci, gelecekte hangi partiden yoluna devam edeceği konuları muhabirimiz Serkan Ok’a değerlendirdi. Siyasete 2009-2010 yıllarında girmeye karar verdiğini hatırlatan Serbes, “Siyasete girmekteki amacım ülkeme ve Sakarya’mıza hizmet etmekti. O dönemde, söylemleriyle ve çalışmalarıyla etkilendiğim şu anki iktidar partisinin çatısı altında siyaset yapmak istedim. Bu partiden milletvekili adayı gösterildim. O dönemki seçimlerde en son sırada aday gösterilmeme rağmen gece gündüz demeden, hiç durmadan koşturduk, çalıştık” dedi.

PARTİYE KATILIM SÜRECİ

2019 yılına kadar inandığı yapıda devam ettiğini söyleyen Serbes, “Ancak mensubu olduğum partinin özetle söylemem gerekirse; milletimizin dertleriyle dertlenmekten uzaklaştıklarını görünce, artık bu çatı altında hizmet edemeyeceğimi düşündüm. Tabandan kopan bir siyasi hareketin içinde olmak istemedim. İstifam sonrası Gelecek Partisi ile yollarımız kesişti. İl kurucu başkanlığı görevi tarafıma verildi. Arkadaşlarımla birlikte il başkanlığı binamızı hızlı bir şekilde kiraladık ve teşkilatlanma çalışmalarımıza başladık. Maddi ve manevi olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Bütün zorluklar ve engelleme çabalarına rağmen bir yıl gibi kısa bir zamanda bütün bu çalışmaları başarıyla gerçekleştirdik” diye konuştu.

“SIKINTILAR YAŞADIK”

İl kongresinde birlik ve bütünlüğü bozan bazı gelişmelerin yaşandığını kaydeden Serbes, kongrede, karşısına başka bir aday çıkarılmasına rağmen seçimi kazandıklarını ifade etti. Kongre sonrası yaşanan sıkıntıları geride bıraktıklarını düşündüklerini söyleyen Serbes, “Ancak bunun böyle olmadığını gördük. Sıkıntılarımız artarak devam etti. Genel merkezin ve genel başkanın, yaşadığımız sıkıntılardan bilgisi olmasına rağmen bir şey yapmaması bardağı taşıran son damla oldu. Yaptığımız açıklama ile de bu parti ile yollarımızı ayırdık. Siyaset gündemimizden çıkmış değil. Allah ömür, sağlık ve imkan verdiği sürece siyaset gündemimizde hep olacak, çünkü siyaset millete hizmet etmek için en iyi araç” ifadelerine yer verdi.

“PARTİLERDEN TEKLİF VAR”

İl başkanlığı binasını kapatır kapatmaz kendisine bir ofis açtığını vurgulayan Serbes, “İstifa ettikten sonra toplumun bütün kesimlerinden ve bir çok siyasi partiden arayanlar oldu. Bu partilerin bazılarından kendilerine katılmamız için davet aldık. Olaylar çok hızlı gelişiyor. Ani bir karar almak istemiyoruz. Şu anda yeni bir süreç içerisindeyiz. Biz, herhangi bir parti üzerinden planlama yaparak bulunduğumuz siyasi partiden ayrılmadık. Hiç bir zaman böyle bir niyetimiz olmadı. Siyasetçi, milletin gönlünde olması gerekiyor. Siyasetçi dediğimiz kişi, sahada milletle bir araya geliyorsa, onun dertleri ile dertleniyorsa, sadece bir zümrenin değil bütün milletin beklenti ve ihtiyaçlarına karşılık verebiliyorsa, benim gözümde gerçek siyasetçi budur. Çünkü siyaset kişi çıkarı, mevki, makam için değil millete hizmet etmek için yapılmalıdır. Biz buna inandık. Bizim için millet esastır” ifadelerini kullandı.  

“SİYASETE DEVAM”

Serbes son olarak şunları söyledi, “Allah nasip ettiği sürece toplumumuza, Sakaryamıza katkı sağlamak adına siyasete devam edeceğiz.  Sakarya’da siyasetçi denilince ismi unutulmayacak birkaç kişi var, bunlardan biri de Cevat Ayhan’dır. Bu güzel insanlar, servetlerine servet kattıkları için değil, dünya mesailerini Sakarya’mıza, halkımıza samimiyetle hizmet etmek için harcadıkları için unutulmuyorlar. Amacımız Cevat ağabeyimiz gibi gök kubbede hoş bir seda bırakmak. Milletimiz nezdinde hayırla anılmak.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 18:17
banner3
YORUM EKLE