Engin Özkoç hakkındaki fezleke için konuştu

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, katıldığı canlı yayın programında, kendisine ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yönelik hazırlanan fezlekeyle ilgili, AKP’nin hiçbir eleştiriye tahammülü olmadığını ve karalama kampanyası başlattıklarını iddia ederek, “Haysiyet cellatlığı yapıyorlar” dedi 

Engin Özkoç hakkındaki fezleke için konuştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, geçtiğimiz ay avukatı Sezgin Tunç aracılığıyla, hakaret ve iftira suçlarını işledikleri gerekçesiyle CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında soruşturma açılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunmuştu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a yönelik hakaret ve iftira suçlarını işledikleri gerekçesiyle hazırlanan fezleke önceki gün, Adalet Bakanlığı’na gönderildi. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, önceki gün katıldığı canlı yayın programında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 
“FEZLEKELERE ALIŞMIŞ BİR PARTİYİZ”
Fezlekelere alışmış bir parti olduklarını ve  iktidar partisinin insanların yazdıkları için suçlu gören bir siyasi parti olduğunu iddia eden Özkoç, “Eleştirirseniz suçlu, ne yaparsanız yapın hakkınızı ararsanız suçlusunuz. Böyle bir siyasi parti ile karşı karşıyayız. 18-19 yıldan beri Türkiye Cumhuriyeti’ni tek başlarına yönetiyorlar. Ancak hiçbir şekilde eleştiriye tahammülleri yok. Hemen sizinle ilgili bir karalama kampanyası başlatıyorlar. Haysiyet cellatlığı yapıyorlar. Hakimler ve Savcılar onların emrinde. O savcılar ve hakimler bir kişinin iki dudağı arasına bakıyor. Ne diyorsa onu yapıyorlar” diye konuştu. 
“BANA GELEN İLK FEZLEKE DEĞİL”
Kendisiyle ilgili gelen fezlekenin ilk olmadığını ve mahkemelere çıkıp hepsinden beraat ederek geldiğini söyleyen Özkoç, “Daha önceden de çok fezleke ile karşılaştım. Çok saldırı ile de karşılaştım. 4+4+4+4’te de 2 saatlik bir konuşmada da saldırıya uğradım. Yaptığımız her şeyi kendilerine tehdit olarak algılıyorlar. Bizi mahkemeye veren kişi kim ve nasıl bir özelliği var? devlet memuru değil mi bu kişi? Bir devlet memuru siyasi açıklamalar yapıyor. İstediği gibi konuşabiliyor. Boğaziçi yasasını hiçe saymış ve orada bir kaçak yapı yapmış mı, yapmış. Onu yıkmak zorunda kalmış mı, kalmış. Daha sonradan orada bir ihale adı altında, usulsüz bir şey yaşanmış mı, yaşanmış” dedi. 
“O İHALENİN SAATİ NEDEN BELLİ DEĞİL”
O ihale süreci içerisinde de ihaleye o gün katılanların bütün saatlerinin belli olduğunu, bu yerin ihalesinin saatinin belli olmadığını ileri süren Özkoç, “Neden bir tek kendisi katılmış, neden o fiyata almış. Yani kendisinin yüzünün kızarması gerekirken, benimle ilgili haysiyet cellatlığı yapıyorlar. Sen gelebileceğin en üst yere gelmişsin. Cumhurbaşkanlığının danışmanı olarak orada görev yapıyorsun. Kendi işini yapsana. Neden böyle şeyleri yapmaya çalışıyorsun. Boğaza nazır bir evi var orada. Evinin orada kendisine ait olmayan, millete ait olan bir arsa var. O arsada ilk olarak bazı yapılar ve düzenlemeler yapmış. Bunun yasak olduğunu, doğru olmadığını ve yasalara aykırı olduğunu görünce yıkmak zorunda kalmış” şeklinde konuştu. 


“O İHALEYE TEK BAŞINA KATILMIŞ”
Tekrardan orayı kendisine ait bir yer haline getirmek için bir ihale sürecinin başlatıldığını da iddia eden Özkoç, “O ihale sonucunda tek başına takılmış ve almış. Biz kimiz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Grup Başkanvekilleriyiz. Ne ile uğraşıyoruz siyaset ile uğraşıyoruz. Kimin hakkını savunuyoruz, milletimizin hakkını savunuyoruz. Bu savunmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda ant içtik. Milletvekilleri ve Bakanların evleri biliniyor. Cumhurbaşkanı’nın Sarayı’nın yeri de biliniyor. Sen kimsin. Bir an önce bizlerin dokunulmazlığı kalkması gerekiyormuş, bey efendi böyle bir şeyi arzu ettiği için bu ülkenin savcıları ve Adalet Bakanlığı hemen harekete geçecekler. Meclise gelecek, meclise de diyor ki, “hemen kaldırmanız lazım” kendisini bu kadar kibirle ortaya koyan insanın bulunduğu makamda bulunması bile gerekmez ama AKP Genel Başkanı bu tarz insanlarla çalışmayı sevdiği için bunu mazur görüyoruz ve ne gerekiyorsa onu yapsınlar. Ellerinden geleni ardına koymasınlar” ifadelerini kullandı. Serkan OK

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER