Engin Özkoç hükümete seslendi

Çin’den getirilen kovid-19 aşısı ile ilgili paylaşım yapan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, hükümete seslenerek, “Aşılar nerede” diye sordu

Engin Özkoç hükümete seslendi

Çin’de Sinovac firmasının geliştirildiği kovid-19 aşısı bazı ülkeler tarafından onaylandı. Geçtiğimiz günlerde Çin’den 3 milyon doz aşı Türkiye’ye getirildi. 14 gün boyunca sürecek testler sonrası aşılama işlemi gerçekleşecek. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da aşının ne zaman yapılacağı ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Özkoç, “Aşılar nerede, vatandaş ne zaman aşı olacak?” diyerek yetkililere seslendi. Sağlık Bakanlığı ise 2 gün önce, Çin’den getirilen aşının analizlerinin laboratuvarda sürdüğünü duyurdu. Aşının raf ömrü boyunca, firma tarafından tanımlanan koşullarda saklanması ve uygulanması halinde sahip olması beklenen kalite, etkililik ve güvenilirliğinin kontrol edildiği belirtildi.

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 16:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 2 hafta Önce

DAHA ÇİN DE BİLE KONRONA BİTMEMİŞ YENİDEN KAPANMA DİYE DAHA BİR SAAT ÖNCE BÜTÜN SİTELERDE HABER VARDI... KELİN MERHEMİ OLSA KENDİ BAŞINA SÜRERMİŞ MADEM KORONA HALEN CİDDİ TEHDİTSE ÇİNDE BU AŞILAR BİR İŞE YARAMIYORSA NEDEN ALINDI YADA ALINDIMI ????!!!

Ali Al
Ali Al - 2 hafta Önce

Sen aşılarını tamamlada gerisi uyar..