Engin Özkoç Kılıçdaroğlu'nun A takımına mı giriyor?

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un, olağan genel kurulda Kemal Kılıçdaroğlu'nun A takımına gireceğini iddia ediliyor 

Engin Özkoç Kılıçdaroğlu'nun A takımına mı giriyor?

sakaryayenihaber.com - 
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) il ve ilçe örgütlerindeki genel kurulların tamamlanmasının ardından 37. Olağan Kurultay 28 - 29 Mart'ta gerçekleşecek. 
İlk gün genel başkan, ikinci gün de Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinin yapılacağı genel kurulla ilgili kulislerde Engin Özkoç iddiası dolaşıyor. 

ÖNCE PARTİ MECLİSİ
Halen daha Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili olarak görev yapan Özkoç'un, kurultayda önce Parti Meclisi'ne seçileceği daha sonra da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından oluşturulacak Merkez Yönetim Kuruluna (MYK) alınacağı ileri sürülüyor. CHP'nin eski Sakarya İl Başkanı Ayşa Taşkent de son kurultayın ardından PM üyesi olarak görev yapıyor. 

BİR HAFTADIR GÜNDEMDE
Genel Başkan yardımcılığı görevi için de adı geçen Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki açıklamaları sebebiyle yaklaşık bir haftadır iktidar cenahının hedefinde bulunuyor. 

SAKARYA VEKİLLERİ PARTİ YÖNETİMİNDE
Sakarya Milletvekillerinden Ali İhsan Yavuz AKP'nin Genel Başkan Yardımcılığı, Ümit Dikbayır İyi Parti Genel Başkan Yardımcılığı, Muhammed Levent Bülbül de MHP'nin Grup Başkanvekilliğini yürütüyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 14:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
saqdık
saqdık - 11 ay Önce

TAMAM ÜSLUP YANLIŞ, AMA YA 18 YILLIK ÜSLUP! Bay kemal ne? Bardağı taşıran kim?