Engin Özkoç: "Öğrenciler size güvenmiyor"

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, YKS sınav tarihiyle ilgili de değerlendirmesinde, “Onlar kendilerine güveniyorlar ama bakanlığa ve size güvenmiyorlar” dedi 

Engin Özkoç: "Öğrenciler size güvenmiyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası ulusa sesleniş konuşmasında alınan yeni kararları dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, dün TBMM’de alınan kararlarla ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  

“YANINDA KİM VARDI”

Özkoç yaptığı açıklamada, “Önce YKS sınavları için 20-21 Haziran tarihleri mevcuttu. Daha sonra bir açıklama yapılarak, bu 25-26 Temmuz’da sınava girilecek denildi. Öğrencilerde buna göre hazırlık yapıyordu. Önceki akşam itibariyle bu sayı ise 27-28 Haziran tarihleri olarak açıklandı. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gece 03.00’te tweet atıyor. Bu saate kendisinin yanında kim vardı, merak ediyoruz. Bu ortak aklı kimlerle birlikte aldı. Gece saat 3’te yanındaki bilim insanlarının ismini açıklarsa çok seviniriz” ifadelerini kullandı. 

“KENDİLERİNE GÜVENİYORLAR”

Öğrencilerin lütufla hareket etmek istemediğini söyleyen CGP Grup Başkanvekili Özkoç, “Öğrenciler istikrarlı bir milli eğitim politikasına ihtiyaç duyuyorlar. Önlerini görmek istiyorlar. Politikalarınızın yarattığı güvensizliği aşmaya ihtiyaçları var. Onlar kendilerine güveniyorlar ama bakanlığa ve size güvenmiyorlar” dedi. 

PTT SİSTEMİ ÇÖKTÜ” 

Salgın olayının başladığı ilk günden bu yana bir maske olayı olduğunu belirten Özkoç, “Biz, bu ülkede maske dağıtmayı beceremeyen bir iktidardan bahsediyoruz. 3 Nisan’da maske zorunluluğu kararı verildi. 4 Nisan’da Ticaret bakanı, “Devlet, halkın ulaşabileceği yerlerde maske satacak” dedi. 5 Nisan’da Fahrettin Altun, “PTT üzerinden dağıtılacak” dedi. 6 Nisan’da PTT sistemi çöktü. Sonra e-devlet üzerinden başvuru yapılacak denildi. Sonra, “Kod gelecek, siz eczanelerden alacaksınız” denildi. Şimdi kod kaldırıldı, eczanelerden alacaksınız denildi” diye konuştu. 

“DÜNYAYA ULAŞTIRMAYI BECERDİ”

Özkoç açıklamanın devamında ise şunları söyledi; “Şu anda, “Biz, maske satışına tekrar karar verdik” diye Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. AKP İktidarı kendi insanına dağıtamadığı maskeyi dünyaya ulaştırmayı becerdi. ABD’ye 2 parti askeri uçakla yardım malzemesi gitti. Peki ABD ile ilgili daha önceden yanılmışmıydınız? Yanılmıştınız. Hangi konuda PYD ve YPG. Peki o maskeler sonra nereye gitti. Sizin, PYD ve YPG üyelerine terör örgütü dediğiniz örgütlere ABD o maske ve yardımları ulaştırdı. Şimdi çok merak ediyorum, gerçekten bunu ortak akılla mı hallettiniz? Gerçekten bilim ışığında mı yaptınız?” Serkan OK

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 6 ay Önce

bizde size hiç güvenmiyoruz engin özkoç.hele sana hiç.

Ali al
Ali al - 6 ay Önce

Bu millet seni "çizdi" engin efendi.

SIRADAKİ HABER