Engin Özkoç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap!

Meclis Genel Kurulu'ndaki 'had' tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz" dedi.

Engin Özkoç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap!

CHP Grup Başkanvekili Engin ÖzkoçCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'had' açıklamalarına cevap verdi. Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Özkoç, Erdoğan’ın yaptığı açıklamada “gereğini yapın” dediğini belirterek "Allah’a verilecek bir can borcumuz var. Onu her zaman vermeye hazırız ama sizin de şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz" ifadelerini kullandı.Engin Özkoç, sözlerine şöyle devam etti:"İş dünyasını tehdit ediyorsunuz, esnafı tehdit ediyorsunuz, işçiyi tehdit ediyorsunuz, doktorları tehdit ediyorsunuz, öğretmenleri tehdit ediyorsunuz ve Genel Kurul’da Meclis’teki milletvekillerini tehdit noktasına kadar geldiniz, buradan bir kere daha bütün milletimin huzurunda ifade ediyorum ki sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz. Ne gerekiyorsa ne yapmanız gerekiyorsa elinizden geleni yapın ama biz demokrasimizi koruyan özgürlüklerimiz için mücadele eden vatanımız için milletimiz için bayrağımız için bu ülkede mücadele veren devlet adamlarımıza söz söyletmeyiz." 
NE OLMUŞTU?

Meclis Genel Kurulu’nda, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında “had” tartışması çıkmıştı. Tansiyonun yükseldiği görüşmeler tutanaklara, “Lütfen, bu hanımefendiye haddini bildirin”, “Ne demek, hadden bahsediyorsunuz? Bu nasıl bir had be?” sözleri yansımıştı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün yaptığı konuşmada CHP’nin gereken cezayı alması gerektiğini söyledi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER