Erdoğan'dan Sakarya cevabı: Burdan ekmek çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'nın Tank Palet Fabrikası'yla ilgili konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sert cevap verdi

Erdoğan'dan Sakarya cevabı: Burdan ekmek çıkmaz

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 86. yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Palet Fabrikası ile ilgili eleştirilere cevap verdi.

Erdoğan, fabrikanın peşkeş edildiğini öne süren CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na,"Bay Kemal, senin milletvekilin askerime hakaret edecek, senin ağzından bununla ilgili olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek" diyerek cevap verdi.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

*Tank Palet Fabrikası'yla ilgili her şeyi vesikalarıyla ortaya koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Buradan ekmek çıkmaz, boşuna konuşma.

*Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

*Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na ordu ve Tank Palet'le ilgili söylediği sözler sebebiyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından açılan davanın dilekçesinde Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin 1 Aralık 2020'deki TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında "bir bütün olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişiliğini hedef aldığı, asılsız ve dayanaksız ithamlarla Erdoğan'ın kişilik haklarını ağır şekilde ihlal ettiği" belirtildi.

Dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmeyi "alışkanlık haline getirdiği" öne sürüldü.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 11:24
banner3
YORUM EKLE