Ergül sert konuştu: “İktidarı da kaybedeceksiniz”

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, hükümetin uygulamalarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu 

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından dün parti binasında İl Başkanı İsmail Ergül ve İlçe Başkanlarının katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama da genel merkezlerinin haksız uygulamalara muhatap kalındığı söylendi. 
Başkan Ergül, 2014 seçimleri öncesi, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevden alınan Başkan Gökçek tarafından partilerinden aday olacağına dair kamuoyuna birtakım düşüncelerin sızdırıldığını ve partilerinin bulunduğu alanın imarını değiştirecek oyunların oynandığını söyledi. 
“SİSTEMATİK HUKUKSUZLUK”
Yaşanan oyundan dolayı mahkemeye gidildiğini ve idare mahkemenin lehine kara verdiğini fakat kararın ihdas edilip tekrardan mahkemeye başvurulduğunu vurgulayan Ergül, “Büyükşehir Belediyesine başvurarak hukuksuzluğun giderilmesini, kanunla beraber tescillenmiş yargı kararının uygulanması talep edildi. Fakat meselenin Melik Gökçek olmadığını sistematik hukuksuzluk icat eden bir siyasi aklın devrede olduğu görüldü” dedi. 
“HAK VE HUKUK DAVASINI KAYBETTİNİZ”
Hukuksuzluk icat etmek noktasında Türkiye’ye kötü miras olarak bırakılmış FETÖ’cülerin usulünü ve kendileri dışında insanlara uygulandığını ifade eden Başkan Ergül, “İtikatta Müslüman ve demokratısınız. Fakat amelde baktığınızda, icra ettiğiniz gerçek hukuksuzluk, yolsuzluk olduğunu görmekteyiz. Bir kez daha belirtmek istiyorum ki hak davasını kaybettiniz, hukuk davasını kaybettiniz, eninde sonunda iktidarı da kaybedeceksiniz” şeklinde konuştu. 
Serkan Ok/Şevval Geçin 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:38
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER