Erken seçim çağrısı: "Türkiye feryat ediyor"

Erken seçim çağrısında bulunan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Türkiye feryat ediyor. İnsanlarla adeta alay ediyorlar. Cumhurbaşkanı ya istifa edip damadı ile gitmeli ya da Türkiye’yi erken seçime götürmeli” dedi 

Erken seçim çağrısı: "Türkiye feryat ediyor"

Serkan OK'un haberi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin yönetilemediğini öne süren Özkoç, “Türkiye’de hiçbir süreç doğru yönetilemiyor. Milli olduklarını iddia eden Cumhur İttifakı, millilik ile ilgili en ufak bir şey yapmıyor. Türkiye’nin, dışarıda bayrağının dalgalandığı tek türbe, Süleymanşah Türbesi’ydi. Tek toprak orası idi, o toprağı PKK ve YPG’nin yardımlarıyla oradan kaldırılarak kaçırmak zorunda kaldılar. Türkiye’nin alnına kocaman bir leke sürdüler” dedi. 

‘DOĞRU YERİNE YANLIŞ YAPILIYOR’
Özkoç, “Önceki gün Öğretmenler Günü’ydü. Yıl olmuş 2020 halen atanamayan binlerce öğretmen var. Dün 25 Kasım Kadın Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü’ydü. Her gün kadın katlediliyor. Bu konuda en ufak bir adım atılmıyor. Dolar almış başını gidiyor. Faize teslim olmuşlar. Bunlar demişlerdi ya ‘milli görüş gömleğimizi çıkarttık’ bunlar her türlü insani gömleklerini çıkarmışlardır. Milyarlarca doları faize yatırmışlar ama Dolar ve Euro’nun hızını kesemiyorlar, Türk lirası da eriyor. Bütün bunlara rağmen Türkiye’de insanlar, pandemiden ölüyor. Sağlık çalışanları çaresizlik içerisinde. Atanmayı bekleyen sağlık personeli var. Bunları atayıp da sağlık çalışanlarını rahatlatacakları yerde, doğru olanı yapmak yerine zorunu yapıyorlar” diye konuştu. 

‘TÜRKİYE FERYAT EDİYOR’
Türkiye’nin feryat ettiğini öne süren Özkoç, “Askıda ekmek kampanyası başlatmışlardı, şimdi de Kızılay askıda pizza kampanyası başlattı. Türkiye ile dalga geçiyorlar. İnsanları belli saatlerde dışarı çıkartıp, belli saatlerde çıkartmıyorlar. Sanki salgın akşamları bulaşıyor. Bu kadar mantıksız bir sistem olamaz. Kendi içlerinde birbirlerine düşmüşler. Bu AKP, CHP ve MHP meselesi değil bu vatan ve millet meselesi. Türkiye’yi rezil ediyorlar. Bu yüzden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, derhal ya istifa edip damadı ile gitmelidir ya da Türkiye’yi erken seçime götürmeliler. Damat istifa ettiği zaman dövizdeki düşüklüğü gördük. Dolar ve Euro değer kaybetti, Türk lirası yüzde 10 civarında değer kazandı. Sadece bir gün ayrılmaları Türkiye’ye milyonlarca dolar kazandırdı” diye konuştu. 

‘YÖNETECEK KAYNAKLAR VAR’
Türkiye’yi yönetecek bütün kaynakların olduğunu vurgulayan Özkoç, “Eğer yandaşlarına para dağıtmazlarsa, Türkiye’deki şaşalı hayatlarını bırakırlarsa, Türkiye’nin kaynaklarını doğru kullanırlarsa, üretime yönelik bir atılım yaparlarsa, üretimi de yaparken katma değer taşıyan ürünlerin üretmeye yönelik bir şey yaparlarsa, çiftçiyi ve tarımı desteklerlerse, Türkiye’nin kaynakları Türkiye’ye yeter. Mesele Türkiye’nin kaynaklarının yetersiz olması değildir, mesele yönetememektir. Tayyip Erdoğan çekileceğini açıklasın, Türk Lirası en az yüzde 80 değer kazanır. Erken seçim, bir kişinin iki dudağı arasındadır. O iki dudak ne zaman keyfiyet isterse o zaman olur. ‘Onun keyfiyetine bırakmayacağız’ diyorsak Türkiye’deki STK, meslek odalarının, esnafın, öğretmenin, öğrencinin, çalışanların kısacası herkesin erken seçimi talep edip, bir an önce sandığa gidilmesini dile getirmeleri gerekir. Cumhur İttifakı’nın gitmesi için el birliği gerekir” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 20:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem KARANIK
Ekrem KARANIK - 2 ay Önce

Bu günkü fıkramız bu sanırım , koalisyonu ecevit zamanını , gecelik devalüasyonları , kapanan binlerce işyeri ve hortumlanan bankaları ... Bir hatırlatırmısınız sayın vekile ?

Ben hiç feryat etmiyorum elhamdülillah çalışana ekmek var , Mutlaka zorda olanlar vardır ancak bu genellenemez ...