ERSOY: BELEDİYE KAN KAYBEDİYOR

Millet İttifakı Karasu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Kerem Erksoy Aziziye Mahallesi mitinginde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Erksoy “Karasu Belediyesi kanıyor. Gelin bana destek verin, hastayı hep birlikte sağlığına kavuşturalım” diye konuştu.

ERSOY: BELEDİYE KAN KAYBEDİYOR

Aziziye mitinginde meclis aday adaylarının tanıtımının ardından söz alan Adem Özcan ve Mehmet Genç, mahalle halkının kendilerine verdiği desteğe teşekkür etti. Daha sonra konuşan meclis adayı Em. Vali Mustafa İngenç, Karasu Belediyesi kaynaklarının son on yılda nasıl heba edildiğini anlattı. İller Bankası’ndan usulsüz olarak yüksek miktarda bir kredi kullanıldığını hatırlatan İngenç, “Şimdi belediye çalışanları bu borçlanmanın bedelini ödüyor. İşçiler üç aydır maaş alamıyor. Çünkü banka her ay Karasu’ya ödenmesi gereken 1 milyon lira civarındaki Hazine payımızdan 700 bin lirasını kesiyor. Bu kesinti 8 yıl daha devam edecek” diye konuştu.
ERSOY’UN KONUŞMASI
Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkan adayı Op. Dr. Kerem Erksoy konuşmasına “Bu seçim kazanılmıştır” diyerek başladı. Burada bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirten Erksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Valim konuşurken, biz hizmet verirken kimseyi ayırmayacağız ve partizanlık yapmayacağız dedi. Siz benim hekimliğimi icra ederken kimseyi ayırdığıma tanık oldunuz mu? 20 yıl boyunca Karasu’da hep size hizmet vermeye, dertlerinize derman olmaya çalıştım. Kimseye ne siyasi görüşünü sordum ne de Trabzonlu musun, Rizeli misin, manav mısın diye sordum. Belediye hizmetlerini verirken de aynı duygularla hareket edeceğimi bilmenizi istiyorum.
MAHALLE AYIRIMI YOK
Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Aziziye’nin yetiştirdiği tiyatro sanatçılarını da kutlayan Erksoy, “Aziziye için her zaman Sanat Mahallesi deyimini kullanıyorum. Burada yetişen çok kıymetli tiyotro sanatçıları ve müzisyenler var. Kendilerini buradan selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Hizmette hiçbir mahalle ayırım yapmayacaklarını söyleyen Kerem Erksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurudere’ye hangi hizmeti götüreceksek, Limandere’ye de, Resüller’e de, Küçük Karasu’ya da aynı hizmeti götüreceğiz. Ancak her mahallenin derdi başka. Kent ve mahalle konseyleri oluşturup sorunları hep birlikte tespit edeceğiz. Çözümü de birlikte kararlaştıracağız. Aziziye’yi de bütün mahalleleri de çağdaş, yaşanılabilir bir kent haline getirmeye yeminliyiz, kararlıyız.”
BANA GÜVENİN
Kerem Erksoy konuşmasını şöyle tamamladı: “Benim çalışkan olduğumu biliyorsunuz. Güvenilir olduğumu da biliyorsunuz. Karasu Belediyesi’nin eskiden olduğu gibi güvenilir, verdiği sözü tutan, esnafın bir şey satarken güvendiği, işçisinin memurunun maaşını günü gününe aldığı, mali disiplini sağlanmış ve borca batmamış bir kuruma dönüştürmek için sizden yetki ve destek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER