Eski dekanın yazısı Sakarya'daki CHP'lileri çıldırttı 

Daha önce SAÜ'de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak görev yapan öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Şimşek'in köşe yazısında kullandığı ifadeler CHP'lileri çıldırttı 

Eski dekanın yazısı Sakarya'daki CHP'lileri çıldırttı 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç bir yerel gazetedeki köşe yazısında Cumhuriyet Halk Partisi’ni “kansızlar partisi” olarak anan, “kokoş, nonoş, sarhoş, din kaçkını, gavur artığı” gibi ifadeler kullanan Prof. Dr. Salih Şimşek’in, Sakarya Üniversitesi’ndeki görevine derhal son verilmesini istedi.

Özkoç yaptığı yazılı açıklamada, “O kişi, hala üniversitede ders vermeye devam ediyor mu” çıkışıyla tepkisini dile getirdi ve özetle şunları söyledi:

“Siyaset, eleştiri zemininde büyür. Her yurttaşın siyasetle ilgilenmek, ülkenin gidişatına yönelik bilgi sahibi olmak, fikir yürütmek, eleştirmek hakkı ve sorumluluğu vardır. Elbette eleştiri olacak, elbette yurttaşımız sesini duyuracak, uzmanlar, akademisyenler, bilim insanları değerlendirmeler yapacak, ufuk açacak. Biz bunun için birlik, beraberlik ve demokrasi mücadelesi veriyoruz.

Ancak bir akademisyen, profesör unvanına sahip bir insan, ülkenin anamuhalefet partisi CHP için “kansızların partisi” diyorsa; 12-13 milyonluk camia için “düşman” nitelemesi yapıyorsa; kokoş, nonoş, sarhoş, din kaçkını, gavur artığı gibi ucuz ve en kötüsü nefret taşan bir dil kullanıyorsa; niyeti açıktır, o koltukta oturamaz. Evlatlarımızın aklını, yüreğini zehirleyemez. Açıkça topluma karşı suç işleyen, birlik ve bütünlüğümüze kast ededen bir insan, üniversitede ders veremez.

Eleştirisini bile bu düzeyde kaleme alabilen bir akademisyenin, çocuklarımıza katabilecek değeri yoktur.

Beyefendi, akademideki çürümenin resmidir. Liyakatsizliğin, yandaşlığın ucuz bir resmi...Derhal üniversitedeki görevinden el çektirilmelidir.

Gazetedeki yazılarına son verilmesi çok doğru ve sağduyulu bir adım. Aynı adımı, Sakarya Üniversitesi’nden de bekliyoruz.

Bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve yargısal süreçleri başlattığımızın da bilinmesini isteriz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 21:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmer
ahmer - 3 ay Önce

pkk ile hdp ile kimler omuz omuza diz dize göz göze

Dadaloğlu
Dadaloğlu - 3 ay Önce

Özkoç görevindeyse herkes görevine devam edebilir. Ona mı kaldı istifa istemek Sakarya nın yüz karası.

Arayan bulur
Arayan bulur - 3 ay Önce

Kim olursan ol, saygı istiyorsan ilk önce saygı göstereceksin. Sen bir kere bu üslupla saygı göremezsin. Sen profesörsün, eleştirirsin fakat bu laflar mahalle ağzından pek farklı değil. Aydın kişi uygun bir üslupla eleştiri yapar. Yoksa bu entelektüel manada çocuk kavgasından ileriye gidemez. İlla edeb illa edeb...

Az bile söylemiş
Az bile söylemiş - 3 hafta Önce

Engin Özkoç üslûptan bahsedecek en son kişidir. Sayın Prof. Salih Şimşek hocamı kutluyorum, az bile söylemiş. Yani tam yerine gelmiş manzara koymuş, tekrar kutluyorum sayın hocamı..