Esnafa destek müjdesini sordu

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, hükümetin salgın tedbirlerinin etkilediği esnafa yönelik açıkladığı destek paketinin henüz Resmî Gazete ya da genelgeyle duyurulmamasına dikkat çekti

Esnafa destek müjdesini sordu

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 2020 yılının sonuna doğru yaklaşırken, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 1 yıllık değerlendirme toplantısı yaptı. Kovid-19 salgını nedeniyle tedbir amaçlı online gerçekleşen toplantıda DEVA İl Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları yer aldı. Türkiye’nin yeni bir sistemle 2020 yılına girdiğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Bugün yaşadığımız tüm sorunların büyük bir kısmı aslında 2020 yılına girdiğimizde başlamıştı. Türkiye’de yeni sistemle birlikte özellikle hak ve özgürlükler, adalet ile ilgili sıkıntılar vardı. 2020 yılında ekonomik sıkıntılar da yaşandı. Böyle bir ortamda mart ayında milletimizin umutla beklediği siyasi yapı Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde DEVA Partisi kuruldu” dedi.

‘VATANDAŞ REHAVETE KAPILDI’

Temmuz ayında Kurucu İl Başkanlığı’na atandığını hatırlatan Başkan Erdoğan, “Göreve ilk geldiğimiz günden itibaren teşkilatlanma çalışmalarımıza başladık. Birçok ilçemizde teşkilatlanmalarımızı hazırladıktan sonra il kongremizi de gerçekleştirdik. 2021 yılının ilk aylarında Sakarya’daki tüm ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayacağız. Liyakat, çalışkan ve partimize katkı sağlayacak arkadaşlar ile birlikte yolumuza devam edeceğiz. Gerek ilçe başkanlarımız gerekse il yönetimindeki arkadaşlarımız ülke ve şehir gündemine ilişkin açıklamalar yapıyor. İl başkanı olarak bizde yeri geldiğinde açıklamalar yapıyoruz. Malumunuz salgın süreci başladı ve halen de devam ediyor. Rakamlar ilk zamanlarda doğru açıklanmadığı için vatandaş rehavete kapıldı” diye konuştu.

MÜJDE VAR UYGULAMA YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftaki kabine toplantısının ardından salgının etkilediği küçük esnafa 750 lira kira yardımı ve bin lira hibe desteği sağlanacağını açıklamıştı. Ancak bu müjdeyle ilgili düzenleme Resmî Gazetede ya da genelgeler aracılığıyla duyurulmadı. DEVA Partisi İl Başkanı Erdoğan da bu konuya dikkat çekerken, “Hükümet de kurallara uymuyor. Şu anda esnafımızın birçoğu kapalı, dertleri çok fazla. İktidarın bu dertleri giderecek bile birikimi yok. En son esnafa yönelik bir destek açıklandı fakat hala uygulamaya alınmadı. Ben bu desteğinde yeterli olacağını düşünmüyorum. Sağlık sistemi ile ilgili sorunlar da var. Sakarya’da günlük vaka sayıları bin 500’ün üzerine kadar çıktı. Hastanelerde sorunlar yaşanmaya başladı. Uygulanan son tedbirlerle birlikte sayılarda düşüş yaşandı. Sakarya’da yapılması planlanan Acil Durum Hastanesi içinde 2 ay sonra bir yer açıklandı. Bunun için Sakaryalı iş insanlarından para istendi. İnşallah bir an önce yapılır” şeklinde konuştu. Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 17:01
banner3
YORUM EKLE