EYÜP YILDIRIM: 70 BİN OYU ALIP MECLİSE GİRECEĞİZ

AKP Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün’ün kendileri için söylediği sözlere cevap veren Yıldırım, “70 bin oyu alacağız ve Meclis’e gireceğiz” şeklinde konuştu.

EYÜP YILDIRIM: 70 BİN OYU ALIP MECLİSE GİRECEĞİZ

ÜSTÜN’E CEVAP
Saadet Partisi Milletvekili Adayı Eyüp Yıldırım, yüzde 10’luk seçim barajı ile ilgili yaptığı açıklamada, AKP Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün’ü eleştirdi.  Sakarya’dan alacakları 70 bin oyla Anayasa Mahkemesi’ne yapılacak başvuruyla milletvekili olma hakkını elde edeceklerini söyleyen Yıldırım, “Ayhan Sefer Üstün bey açıklamalarında bizleri, insanların kafalarını karıştırmakla, Ak Parti’yi tek başına iktidardan indirmekle ve memleketin istikrarsızlaştırılmasına katkı sunmaya çalışmakla itham etmiştir. Bu ifadeleri okuduğumda şahsen üzüldüm. Bizlerin Saadet Partisi olarak 46 yıldır bu memlekette basit siyasi çekişmelere girmeyen, kısır siyasetten uzak ve hiçbir zaman milletimizi kandırmayan tertemiz mazimiz olduğunu hatırlatıyor ve tertemiz kadrolarımızla bu mücadelemizi sürdürdüğümüzü ifade etmek istiyorum” dedi.

70 BİN OY
Üstün’ün 2002 yılında nasıl milletvekili seçildiğini de hatırlatan Yıldırım, “Ayhan Sefer Üstün Bey 2002 yılında Ak Parti’den 6. sıra adayı olduğunda Anayasamızın 148/3 fıkrası olsaydı kendisi 6. sıra adayı olarak seçilemeyecekti. Kendisinin Genç Parti’nin almış olduğu oylarla seçildiğini hatırlatırım. Kendisi dahi vekil olarak seçileceğine inanmamıştı. Şimdi de bizlerin yüzde 10’luk baraj karşısında Sakarya seçmeninden alacağımız 70 bin oy ile seçileceğimize inanmıyorlar. İnşallah bizler tüm teşkilat kademelerimizle, yapmış olduğumuz çalışmalarla milletimizden 70 bin oyu alacağız ve Anayasa Mahkemesi’ne, Anayasanın 148/3 maddesine istinaden başvuruda bulunup hakkımızı alarak Meclis’e gireceğiz. Ayhan Sefer Üstün bey de bunu görecek ve o zaman inanacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE