EYÜP YILDIRIM: MAHALLE BASKISI ARTACAK

İl Divan Toplantısında konuşan SP İl Başkanı Yıldırım, “İktidar partisinin suyuna ve huyuna gitmediğimiz her hususta bize yönelik mahalle baskıları artacaktır. En bariz örneğini yaşadığımız referandum sürecinde gördük” dedi

EYÜP YILDIRIM: MAHALLE BASKISI ARTACAK

Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı Ekim ayı İl Divan Toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Salonu’nda yapıldı. İlçe teşkilat raporlarının alındığı toplantıda birim başkanları da sunum yaptı. Programa, ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yönetim kurulları ile gençlik teşkilatı, il kadın kolları, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve partililer katıldı. SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım, divan toplantısında ülke ve Sakarya gündemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
SEÇİM BARAJI ADALETSİZ
İl Başkanı Eyüp Yıldırım, yüzde 10 seçim barajının adaletsiz olduğunu ifade ederek, “İktidar partisinin suyuna ve huyuna gitmediğimiz her hususta bize yönelik mahalle baskıları artacaktır. En bariz örneğini yaşadığımız referandum sürecinde gördük. Neden hayır oyu verdiğimizi anlamaya çalışmayarak, "Bunlarda CHP gibi hayır diyorlar, CHP'nin yanında yer alıyorlar" diye mahalle baskısı oluşturmuşlardı. Ama şu bir gerçekti ki, bizlerin hayır demesiyle, CHP'nin hayır demesi arasındaki farkı insanlarımıza anlatmaya çalıştık. Biz bu milletin menfaatlerinin yanında yer aldık. Teşkilatlarımızın bu dayatmalara karşı bilincimizin açık olması gerekiyor" dedi.
BASKIN SEÇİME HAZIRIZ
Partilerinin baskın bir seçime hazır olduğuna değinen Başkan Yıldırım, ilçe kongrelerini yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını dile getirdi. Yıldırım, "Teşkilatlarımız planlı programlı çalışmalarını sürdürüyor.  Bu nokta da sesimizi teşkilatlarımız duyuracak. Genel Merkezimiz ulusal anlamda çalışmalara hız verdi. Nerede rüzgar diyenlere, buyurun yelkenlerimizi açalım ve daha fazla fedakarlık yaparak teşkilat çalışmalarına katılalım. İl, ilçe mahalle ve sandıklarda üyelerimize kadar aktif olacağız. Kongrelerimizi yaparak yeni bir çalışma dönemine gireceğiz. Ak Parti’nin ortaya koyduğu metal yorgunluğu algısının milletimiz tarafından kabul görmemiştir. Kadrolar değişince partinin politikası değişmez. Bu milleti tekrar kandırmalarına izin vermeyeceğiz. Teşkilatlarımızla sahada daha fazla çalışarak yorgunluğumuzu atacağız ve kongrelerde insanlarımızı bu mücadelemize davet edeceğiz” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER