FÜSUN ÇETİN'İN HEDEFİNDE MİLLETVEKİLLİĞİ YOK

CHP’de yaklaşan kongreler öncesi konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin, hedefinin milletvekilliği ya da il başkanlığı olmadığını söyleyerek, “Siyaset hep bir yukarıyı hedeflemektir. Başka hedeflerim var” dedi.

FÜSUN ÇETİN'İN HEDEFİNDE MİLLETVEKİLLİĞİ YOK

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin yaklaşan kongreler öncesinde il kadın kolları başkanlığı için yeniden aday olmayacağını söylemişti. Adayların ilçe kongreleri sonrası çıkacağını söyleyen Çetin, kongrenin de geniş bir konsensüsün sağlanarak geçmesi temennisinde bulundu. İl yönetiminin aklında herhangi bir adayın olup olmadığını bilmediği söyleyen Çetin, “Biz il kadın koluyuz. İki veya üç listeli bir seçim olursa etkin bir rol oynayacağımız kanaatindeyim. Yani o noktada bizim dediğimiz adayın daha fazla gücü olur. Çünkü biz bireysel karar almıyoruz. Hiç bir şeyde de bireysel davranmıyoruz. Ayrıcalığımız bu. Herkesin önerisi ve fikrini değerlendirerek karar aldığımız için bu böyle.”dedi.

BASKI
Siyasette daha farklı hedefleri olduğunu söyleyen Çetin, “Bana kadın kollarını bırakmamam için baskı yapıyorlar ama siyaset hep bir yukarıyı hedeflemektir. Ben de o anlamda başka yerleri hedefledim. Onlara yoğunlaşmak adına da aday olmayacağımı söyledim.”dedi. Hedefinin milletvekilliği ya da il başkanlığı olmadığını da sözlerine ekleyen Çetin, “Daha ileri hedeflerim var. Şimdili sadece bunu söyleyebilirim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER