GAZETEMİZE KONUŞAN AKP ADAPAZARI ADAYI IŞIKSU'NUN HEDEFİ BÜYÜK: IŞIKSU REKOR BEKLİYOR

AKP Adapazarı Adayı Mutlu Işıksu, bugüne kadar alınan en yüksek oyla belediye başkanı seçilmeyi hedeflediğini belirterek, “Milletimiz neyi istiyorsa ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Yol haritamızı milletimiz belirliyor. Gönüllere girip iz bırakmak isti

GAZETEMİZE KONUŞAN AKP ADAPAZARI ADAYI IŞIKSU'NUN HEDEFİ BÜYÜK: IŞIKSU REKOR BEKLİYOR

PROJELERİNİ ANLATTI
AKP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, gazetemize konuştu. Seçilmesi halinde gerçekleştirmek istediği projeleri aktaran Işıksu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde toplumun farklı kesimlerine dokunduğunu söyledi. Yaptığı hizmetleri Adapazarı’na taşımak istediğini dile getiren Başkan Adayı Işıksu, Sakarya’nın en kalabalık ilçesinin eskisi gibi cazibe merkezi yapmayı hedeflediklerini söyledi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Adapazarı’nı depreme taşımak için kentsel dönüşümü başlatmak istediklerini vurgulayan Başkan Adayı Işıksu, “Kentsel Dönüşümü de milletimizle görüşerek gönül esaslı yapmamız gerekiyor. Ada bazlı kentsel dönüşüm düşünüyoruz. Bu konuda cazip bir uygulama yapacağız. Bu uygulama başladığında da farklı yerlerden bize talep geleceğini düşünüyorum. Ayrıca Afet bilgi sistemini harekete geçireceğiz” dedi.
7/24 BELEDİYECİLİK
Güneşler, Yenikent ve Tepekum’a kapalı pazar yeri yapacaklarını vurgulayan Işıksu, seçilmesi halinde bu yıl sokak köpekleri sorununu çözeceklerini söyledi. Adapazarı’nda şu ana kadar alınan en yüksek oyu almak arzusunda olduklarını dile getiren Işıksu, “Milletimiz neyi istiyorsa ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Yol haritamızı milletimiz belirliyor. Gönüllere girip iz bırakmak istiyoruz” dedi. Işıksu 7/24 belediyecilik yapacaklarını da söyledi.

AKP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu ile gazetemize yaptığı ziyarette keyifli bir söyleşi yaptık. Kendisinden beklentilerin büyük olduğunun farkında olan Işıksu projelerini ve hedeflerini bizimle paylaştı. Biz sorduk, Işıksu samimiyetle cevap verdi. Keyifli okumalar…
İZ BIRAKMAK İSTİYORUZ
AKP Adapazarı Adayı Mutlu Işıksu, bugüne kadar alınan en yüksek oyla belediye başkanı seçilmeyi hedeflediğini belirterek, “Milletimiz neyi istiyorsa ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Yol haritamızı milletimiz belirliyor. Gönüllere girip iz bırakmak istiyoruz.” dedi

Mustafa Kaya: AKP kurulduğundan beri çok çeşitli görevlerde bulundunuz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürüyken istifa ederek tekrar aday adayı oldunuz ve aday gösterildiniz. Neden belediye başkanı olmak istiyorsunuz?

Mutlu Işıksu: Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde çok güzel hizmetler yaptık. Gerçekten son 5 yılda insanlarımıza çok dokunduk. Engellisine, yaşlısına, çocuğa, şehit yakınına, gazi, mağdur ve mazlum kim varsa dokunduk. Sonrasında geçmişteki siyasi tecrübemizle doğduğumuz, büyüdüğümüz ve nefes aldığımız Adapazarı’na hizmet etmek istedim. Yaptığımız hizmetleri Adapazarı’na taşımak istedim. Çok geniş bir yelpazede bu hizmetleri vatandaşımıza sunmak istediğim için ve gerçekten Adapazarı’nı çok sevdiğim için belediye başkanlığını istedim.

Mustafa Kaya: Adapazarı’nın son yıllarda cazibesini yitirdiği ve merkez olma özelliğini Serdivan’a kaptırdığı eleştirileri var. Siz bu düşünceyi değiştirebileceğinize inanıyor musunuz?

Mutlu Işıksu: Adapazarı ticaretin merkezidir. Tarımın merkezidir. Bir çok açıdan merkez olan ve merkezde olan bir ilçedir. Adapazarı, Sakarya’nın en büyük ilçesidir. Biz yapacağımız dokunuşlarla ve gerçekleştireceğimiz hizmetlerle Adapazarı’nı çok daha yukarı seviyelere getireceğimizi düşünüyoruz. Dolayısıyla bu merkez olma özelliği yapacağımız projelerle de artarak devam edecek. Adapazarı eskisinden çok daha güzel cazibe merkezi olacak inşallah.

Mustafa Kaya: Yenikent, Adapazarı’nın kanayan bir yarası. Ziyarete gittiğinde sizden bölge halkının beklenti ve talepleri nelerdi?

Mutlu Işıksu: Yenikent’in 60 bini aşan bir nüfusu var. Yenikent bölgesinde bölge halkımızla da paylaştım. ‘0 Atık Projesi’nden sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna, sosyal donatılara ve gerekirse ada ve site bazlı toplantılara ihtiyaç olduğunu gördük. İnşallah bunları Yenikent’e kazandıracağız. Bunları kazandırmak için de gayretli bir şekilde çalışmamızı sürdüreceğiz. Bölge halkımızla iyi bir iletişim kurduğumuzda gerçekten Yenikent’in çok daha güzel bir hale geleceğini öngörüyoruz.

Mustafa Kaya: Yenikentli vatandaşların büyük çöp şikayetleri geliyor. Bu sorunu nasıl çözeceksiniz?

Mutlu Işıksu: 0 Atık Projesi zaten otomatikman bu konuyu çözecek. Zamanında çöpler alınmadığında bu çöpler sorun olmaya başlıyor. Milletimizi rahatlatacak en güzel projelerimizden bir tanesi olarak 0 Atık Projesi’ni görüyoruz.

Mustafa Kaya: Adapazarı bir deprem bölgesi. Şehri depreme hazırlamak için ne gibi projeleriniz var?

Mutlu Işıksu: Birincisi Adapazarı’nda Kentsel Dönüşümü başlatmalıyız. Kentsel Dönüşümü de milletimizle görüşerek gönül esaslı yapmamız gerekiyor. Ada bazlı kentsel dönüşüm düşünüyoruz. Bu konuda cazip bir uygulama yapacağız. Bu uygulama başladığında da farklı yerlerden bize talep geleceğini düşünüyorum. Bununla birlikte Afet bilgi sistemini harekete geçireceğiz. Bunu da projeler kitapçığında yazdık. Afet sonrası ihtiyaç duyulacak tüm hayati bilgileri içeren bir akıllı uygulama geliştirerek ADAŞEHİR Bilişim Sistemleri bünyesinde yer alan Afet Bilgi Sistemi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yaşanabilecek bir afet durumunda planlama ve yönetimin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması sağlanacak. Afet anında uygulanacak acil durum planları sisteme işlenecek, her daim ulaşıma açık tutulacak yollar, arama ve kurtarmaya, nakile yönelik tüm teknik araç ve gereçlerin listesine erişim sağlanabilecek bir veri tabanı yapısı oluşturulacak, Haritalar üzerine yerleştirilen bilgiler ile bölgenin eğimi, jeolojik yapısı ve fay hatlarının geçtiği yerler üst üste çakıştırılarak olası deprem senaryolarının oluşturulmasına imkân sağlanacak.

Mustafa Kaya: Peki elimizde mevcut olan hasarlı binaların durumu ne olacak?

Mutlu Işıksu: Kentsel Dönüşüme bir yerden başlayacağız. Bununla birlikte Çevre Bakanlığımızın bir yönetmeliği yayınlandı. Bunlarla ilgili tekrar çalışma başlatacağız. Kentsel Dönüşümü bir yerden başlattığınızda ve cazip bir uygulama yaptığınızda talep geldikçe devamını getireceğiz.

Mustafa Kaya: Şehirde tarihi geçmişi olan mahalleler var. Bunların yenilenmesini nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz?

Mutlu Işıksu: Mahallemi güzelleştiriyorum projesi en önemli projemizdir. Mahallelerimizi yoluyla, kaldırımıyla, ağacıyla, temizliği ve yeşiliyle çok güzel hale getireceğimizi düşünüyorum. Mahallemi Güzelleştiriyorum bizim çok önemsediğimiz ve merkeze çok yakın olan mahallelerimizde yaşayan halkımızın beğeneceğini umduğumuz bir projemiz.

Mustafa Kaya: 3 yeni kapalı Pazar yeri yapacağınızı söylemiştiniz? Yerlerinizi belirlediniz mi?

Mutlu Işıksu: Yerlerimiz belli. Bir tanesi Güneşler’de, bir tanesi Tepekum ile Yenigün arasında bir yerde, bir de Yenikent’te bir yere pazar yeri yapacağız. Pazar yeri dışında spor alanları ve sosyal alanların olduğu merkez yapmak istiyoruz.

Mustafa Kaya: Adapazarı’nın en başta gelen sorunlarından birisi de sokak köpekleri. Seçilmeniz halinde konuyla ilgili ne yapmayı planlıyorsunuz?

Mutlu Işıksu: Adapazarı Belediyesi’nin bir barınağı var. Biz onun niteliğini ve niceliğini arttırmayı hedefliyoruz. Çalışan veteriner sayısını arttırarak ve alanını da genişleterek, daha geniş alana taşıyarak daha nitelikli bir hizmet sunmak istiyoruz. Sokak köpeklerimiz için güvenli bölgelerde beslenme alanları oluşturmayı hedefliyoruz. Şehrin içinde olmayan yerlerde beslenecekler. Sokak köpeklerinin sokakta yaşaması gerekiyor. Kanun böyle emrediyor. Hayvanı alırsınız barınağa götürürsünüz. Rehabilite ettikten sonra aynı sokağa bırakmanız gerekir. Nereden aldıysanız oraya bırakmalısınız. Barınağı nitelikli hale getirdiğinizde sokak köpekleri sorunu minimize hale gelecektir. Mümkün olan en kısa sürede bunu yapacağız. 2019 yılı içinde Allah nasip ederse seçilirsek ilk girişimlerde bulunacağımız konuların başında sokak köpekleri gelecek.

Mustafa Kaya: Sizden beklenti çok yüksek kamuoyunda. Alanda nelerle karşılaşıyorsunuz?

Mutlu Işıksu: 13 Ocak’ta adaylığımız açıklandı. 14 Ocak’tan itibaren aday olarak çalışmalarımıza start verdik. Teşkilatımızla birlikte yaklaşık 2.5 aydır sahadayız. Adapazarı’mızın 84 mahallesi var. Her mahalleyi geziyoruz. Birkaç mahallemiz kaldı. Esnafı, STK’ları geziyoruz. Tüm kesimlere ulaşmak için özel bir gayret sarfettik. Gece gündüz çalışıyoruz.

Mustafa Kaya: Oy hedefiniz nedir?

Mutlu Işıksu: Adapazarı’nda şu ana alınan en yüksek oyu almak arzusundayız. Milletimizin teveccühünden de bunu anlıyoruz.

Mustafa Kaya: Mutlu Işıksu’nun siyasetteki son hedefi nedir?

Mutlu Işıksu: Siyasetteki en önemli hedef millete hizmettir. Bununla birlikte yapacağımız işin en iyisini ve en güzelini yapmak. Milletimizin memnuniyetini de en üst seviyede oluşturmak. Gönüllere girip iz bırakmak istiyoruz. Biz şu anda Adapazarı Belediye Başkan Adayı olarak gayretli bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah seçildiğimiz taktirde Adapazarı’na en güzel hizmeti sunmak ve 7-24 belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz.

+++++++++++ADAPAZARI’NA YENİ MEYDAN
ADA MEYDAN

Mustafa Kaya: Proje toplantınızda belediyenin olduğu yere bir meydan ve altına otopark yapacağınızı açıklamıştınız? Bunu biraz açar mısınız?


Mutlu Işıksu: Vergi Dairemizin, SAKVA’nın ve geçmişte Halkbank’ın bulunduğu binanın bir yıkım kararı var. Bu tabi hukuksal bir süreç. Yıkım gerçekleşirse biz Adapazarı Belediyesi hizmet binasını da başka bir alana taşımak istiyoruz. Adapazarı Belediyesi’nin binasını da yıkalım ve orada geniş bir meydanımız olsun. Altıda otopark olsun. Esnafımız seçim gezilerimizde otoparkla ilgili taleplerini bize ilettiler. Dolayısıyla biz milletin talebini görmezden gelemeyiz. Milletimiz neyi istiyorsa ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Yol haritamızı milletimiz belirliyor. Altına otopark, üstüne meydan yapacağız. Tabii ki orada yıkılan binanın hak sahipleri olacak. Onlarla ilgili de bir iş merkezi oluşturma arzumuz var. Geçmişten çok geniş bir meydana sahip olmuş olacağız. Bunu yaparken de kesinlikle esnafımızı mağdur etmeyeceğiz.

+++++++BELEDİYEYE MODERN BİNA

Mustafa Kaya: Projeleriniz arasında yeni belediye binası inşa etmek de var. Yeri belli mi? İçeriğinde ne olacak?

Mutlu Işıksu: Tarihimiz ve kültürümüzden alacağımız ilhamla, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan modern fikirlerle tasarlanacak, zamanın ruhuna uygun, merkez ilçenin itibarına yakışacak ve yeşil teknoloji imkânlarıyla donatılacak yeni bir hizmet binasını Adapazarı’na kazandıracağız. Adapazarı ilçe nüfusuna hizmet edecek ölçekte bir hizmet binası ve bir otopark inşa edilecek. Tüm birimler mümkün olduğunca tek bir hizmet binasında toplanacak. Yenilikçi ofis anlayışıyla, teknolojinin ilgili tüm imkânları kullanılarak hizmet kalitesi artırılacak. Yeni binada teknolojik olarak en üst düzey teknoloji kullanılacak.

++++++7/24 YAŞAYAN BİR MERKEZ
ADA SAHAF

Mustafa Kaya: Ada Sahaf Projenizle gençleri mutlu edeceğinizi söylüyorsunuz. Projeniz ile ilgili detay verir misiniz?

Mutlu Işıksu: Ada Sahaf Projemiz öncelikle merkeze yakın bir noktada olacak. Ada Sahaf Projesiyle içinde kütüphanemizden kitap evine, ders çalışma alanlarımızdan cep sinemasına, söyleşi alanında kıraathanesine kadar 7/24 yaşayan bir alan oluşturacağız. Bölgede avlu tipi bina yapmayı düşünüyoruz. Proje 4 dönüm alan üzerinde yapılacak ve binlerce gencimizin faydalanabileceği ve her türlü imkanını karşılayabileceği bir mekan olacak. Eğitimini devam ettiren veya ettirmeyen bütün gençlerimize hitap edecek bir proje olacak. Yaşam 7 gün 24 saat sürecek. Üniversite öğrencilerimiz gece ders çalışmayı seviyorlar. Öğrenciler orada hayatın devam ettiğini bildiği sürece ders çalışmaya devam edecekler. Öğrencilerimize ücretsiz ikramlarımız olacak ve onlar için bir sıcak bir ortam sağlayacağız. Ayrıca yine proje kapsamında Gençlik Kariyer Merkezi ve Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi’yle Yazılım Atölyesi de bulunacak.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER