Gelecek Partisi'nde yeni il başkanı o isim mi oluyor?

Gelecek Partisi'nde Ender Serbes'in istifasıyla boşalan il başkanlığına bu akşam atama yapılması bekleniyor. Kulislerde konuşulan isim ise Ayhan Sefer Üstün'ün kurucu il başkanı olarak düşündüğü bir isim... 

Gelecek Partisi'nde yeni il başkanı o isim mi oluyor?


sakaryayenihaber.com - Serkan OK bildiriyor
Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun 2019 Aralık ayında kurduğu Gelecek Partisi'nde Sakarya kurucu il başkanlığına 23 Ocak'ta Ender Serbes atanmıştı. İl teşkilatını kuran Ender Serbes, partinin Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile sorunlar yaşarken, İl Teşkilatının 1. Olağan Genel Kurulunda Üstün'e yakınlığıyla bilinen Özcan Kam, Ender Serbes'e rakip oldu. 

Serbes, kongrede delegeler tarafından il başkanlığına seçildi. Ancak genel merkezle olan sorunların önüne geçilemedi. 
Ender Serbes dün akşam basına bir açıklama göndererek il yönetimiyle birlikte hem görevlerinden hem de partiden istifa ettiklerini duyurdu. 
Bu gelişmeyle birlikte aslında genel merkezin Sakarya yönetimini görevden almayı planladığı ve Serbes'in bunun üzerine istifa ettiği de konuşuşuyor. 

Ender Serbes'in istifasına hazırlıklı olan Genel Merkez dün akşam Sakarya'dan bazı isimleri Ankara'ya çağırdı. Serbes'e rakip olan Özcan Kam ise günü Sakarya'da geçirdi. 
Görüşmeler devam ediyor ancak yeni Sakarya İl Başkanının saat 18.00'e kadar belli olması bekleniyor. 

ÜSTÜN O'NU İSTEMİŞTİ
Sakarya Yenihaber'in edindiği bilgiye göre il başkanlığına en yakın isim Mehmet Şensoy... 
Geyveli olan Şensoy, uzun yıllar Büyük Birlik Partisi'nde (BBP) siyaset yaparken, 2014 yılında da Serdivan Belediye Başkan adayı oldu. 
Sakarya teşkilatının kuruluş aşamasında Ayhan Sefer Üstün'ün Sakarya İl Başkanı olarak Mehmet Şensoy'u istediği kulislerde konuşulmuştu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:48
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat Coşkun
Serhat Coşkun - 4 hafta Önce

Bu adam kibir abidesi, iki lafı bir araya getiremeyen birisi. Büyük hata yaparlar

Ali Al
Ali Al - 4 hafta Önce

%1