Gelecek Partisi’ni boşalttılar!

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı ile bazı ilçe teşkilatları yazılı bir açıklama yaparak partilerinden istifa ettiklerini kamuoyuna duyurmuştu.

Gelecek Partisi’ni boşalttılar!

DAVUTOĞLU’NU SUÇLADI
 Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve yönetim kurulu üyelerinin yayımladığı basın açıklamasında, şu ifadeleri kullandı;
*Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık.
*Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizle-rin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik.
*Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil.
*Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğüne, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır.
*Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz.
GÖREVLENDİRME YAPILACAK
Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda iki Sakaryalı isim yer alıyor. Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ve Nuray Sağıroğlu. Partinin kurucular kurulunda iki ismin olmasına rağmen gelen toplu istifanın ardından hızlıca yeni il başkanı atamasının yapılacağı öğrenildi. Kulislerde Ender Serbes’in istifasında Ayhan Sefer Üstün’ün dayatmacı taleplerinin etkili olduğu konuşuluyor.
  
 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 19:21
banner3
YORUM EKLE