'Gereken cevabı vereceğiz'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve parti yönetimi, dün gazetemizi ziyaret etti. İl Başkanı Yıldırım, yerel seçimlerde iddialı konuşan AKP’ye gereken cevabın verileceğinin belirtti.

'Gereken cevabı vereceğiz'

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından yerel seçimlere yönelik 5 haftalık çalışma programı kapsamında il ve ilçe teşkilatlarını gezen SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve il yönetiminden oluşan heyet, gazetemizi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, bir süre önce Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı Demokratikleşme paketi ve yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu.
PAKETİN İÇERİĞİ
SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, açıklanan Demokratikleşme Paketinin, AKP’nin ve BDP’nin işine yaradığını ifade etti. Paketin diğer taraftan Avrupa’nın isteklerine göre tasarlandığını ifade eden Bitmez, “Pakette yer alan yüzde 10’luk baraj sistemi ve hazine yardımları sınırının düzenlemesi lütuf olarak lanse edilmektir. Adil olan seçime girme ye hak kazanan bütün partilerin aynı şart ve imkanlarda yarışa başlaması gerekir. Oysa bu pakette tamamen tersi bir durum söz konusudur” dedi.
ADAY KRİTERLERİ
Yerel seçimlerde aday belirleme kriterleriyle ilgili olarak bilgi veren Bitmez, toplumunun sorunlarını bilen, toplumun her kesimi tarafından takdir gören ve kabul edilen isimler olacağının altını çizdi. Bitmez, adaylarda partili olma kriterinin şart olmadığını vurguladı. İl Başkanı Eyüp Yıldırım ise yerel seçimlerde iddialı olduklarını ifade ederek, “AKP’li milletvekilleri oy peşinde.. Söylemleri ise toplumun bilinç altında şartlanma yaratıyor” diyerek Milletvekili Üstün’e göndermede bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER