'HAKLI ÇIKTIM'

AKP Milletvekili Ayşenur İslam’ın ilimizdeki sağlık alanındaki açıklamasının ardından değerlendirmede bulunan CHP Milletvekili Engin Özkoç, sağlıkta çizilen pembe tabloyla, Sağlık Bakanının uyum teşkil etmediğini söyledi.

'HAKLI ÇIKTIM'

CHP Milletvekili Engin Özkoç, ilimizdeki sağlık hizmetleri konusunda değerlendirmede bulundu. Daha önce Muhalefet Milletvekili olarak ilimizin Sağlık Raporunu yayınladıklarını ve durumun nekadar içler acısı olduğunu gözler önüne serdiklerini ifade ederek, “Bizim bu raporumuzun ardından, iktidar milletvekilleri Sağlıkta Pembe tablo çizmişlerdi” dedi.
CİDDİYETSİZ
Hazırladıkları raporda, doktor açığını, yoğun bakım ünitelerini ve SEAH’ta ki eksiklikleri dile getirdiklerini ifade eden Engin Özkoç şöyle devam etti, “İktidar milletvekillerinin açıkladığı tablo, anlatıldığı kadar güzel değildir. Milletvekilimiz Ayşenur İslam, Sayın Sağlık Bakanın önüne doktor açığını koyunca: ‘Nasıl olurda bu il doktorsuz kalır?’ diye Sayın Bakan şaşkınlığını ifade etmiştir. Bence bu habere asıl şaşıran vatandaşlarımızdır. Bu durumSağlık Bakanlığımızın ve hükümetimizin ne kadar ciddiyetsiz yaklaşım içerisinde olduğunun, Türkiye’de sağlık problemini çözdük diyen hükümetin aslında sağlığa ne kadar uzaktan baktığının bir göstergesidir.”
KIRMIZI NOKTA
“Milletvekillerimizin sağlık alanındaki pembe tablosu ile Sayın Bakanın şaşkınlığı bir uyum teşkil etmemektedir” şeklindeki açıklamasına devam eden Özkoç, “Canla başla çalışan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın daima yanındayız. Ama şu bilinmelidir ki dün sağlık raporunda açıkladığımız kırmızı alarm noktaları bu gün hükümetin en üst makamı tarafından itiraf noktasındadır. Hastanelerimizdeki bu içler acısı duruma Sağlık Bakanlığının biran önce el atıp asistanlarımızı öğrencilik görevine, Aile Hekimlerimizi asli görevlerine, hastanelerimizden ettikleri doktorlarımızı da biran önce hastanelerimize döndürmeleri gerekir.
Ucuz kahramanlık politikaları ile milletin sağlığı ile daha fazla oynanmamalıdır” ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER