'HASTANEDE SORUNLAR AŞILDI'

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Projesi’nde çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini açıklayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Projede zemin iyileştirmesi konusunda yaşanan sorun şuan itibariyle aşılmıştır” dedi. 


'HASTANEDE SORUNLAR AŞILDI'

AKP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile temas halinde olduklarını ifade eden Üstün, projede zeminden kaynaklı sorunların ortadan kaldırıldığını, Doğum Evi için çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini aktardı. Üstün “Şehrimiz için en önemli ihtiyaçlardan biri olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni şehrimize kazandırmak için çalışma başlatmıştık. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin hemen yanındaki alanda Doğum Hastanesi’nin yapımı için ihaleyi gerçekleştirdik ve çalışmalara başladık. Sağlık Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ihale süreci tamamlandı. Müteahhit firmaya yer tesliminin yapılmasının hemen ardından projede altyapı çalışmalarına başladık” dedi
MÜJDELİ HABER
Bir süre önce kamuoyuna yansıyan ve projenin zeminden kaynaklanan sorunlarla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle görüştüklerini belirten Üstün, “Bu sorunun bir an önce aşılması inşaatının kaldığı yerden devamı için milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Sağlık Bakanlığı yetkililerimizden konuyla ilgili bilgiler aldık. Burada herhangi bir şekilde gecikme yaşanmasının bizim tarafımızdan kabul edilemez olduğunu,  Doğum Evi’nin bir an önce tamamlanması yönünde beklenti olduğunu kendilerine ilettim. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Sağlık Bakanlığı yetkilileri bize müjdeli haberi verdiler. Zemin iyileştirmesi konusunda yaşanan sorun şuan itibariyle aşılmıştır” şeklinde konuştu.
YENİ İHALE YOK
Müteahhit firma en kısa süre içerisinde çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini belirten Üstün, “Yeni bir ihale yapmak gibi bir durum söz konusu değil. Aynı müteahhit firma çalışmaları gerçekleştirecek. Bizim bir dakika bile kaybedecek vaktimiz yok. Bu yüzden işimizi sıkı tutuyoruz. İnşallah proje kısa süre içerisinde tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Bilindiği gibi 1 Kasım’da bir seçim yapıldı. Ülkemiz tekrardan istikrara kavuştu. İstikrar devam ettiği müddetçe hizmetlerde aynı şekilde devam eder. Gördüğümüz gibi de daha seçimin üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen projelerde somut gelişmeler yaşıyoruz. Bizim derdimiz hizmet” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE