Hendek'te iki liste yarıştı

AK Parti Hendek 7’nci Olağan Kongresi Hendek Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Uzun süre sonra ilk kez ikiliste yarıştı. Mevcut İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ile Hendek AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal’ın listesi seçime gitti.

Hendek'te iki liste yarıştı

sakaryayenihaber.com – Mehmet KAVİS

AK Parti Hendek 7’nci Olağan Kongresi Hendek Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve AK Parti'nin Kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal aday olarak yarıştı

KONGREYE YOĞUN KATILIM

İki liste ile seçime gidilen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, İlçe başkanları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

‘’HENDEK SAKARYA’NIN PARLAYAN YILDIZIDIR’’

Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, ‘’Son derece coşkulu bir kongreye şahitlik ediyoruz. Zaten Hendek her seferinde kendini hissettirmiş, farkını ortaya koymuştur. Gerçekten Hendeğimiz Sakaryamızın parlayan yıldızıdır. Bugün geldiğimiz noktada bütün ilçelerimiz gerçekten müthiş bir ilerleme kaydediyor. Ama Hendek bu ilerleme trendinin daha önceden içine girmiş gibi gözüküyor.’’ İfadelerinde bulundu.

AK Parti Hendek ilçe Başkanı Hasan Serdar Baykal'ın açılış konuşmasıyla başlayan kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz partilileri ve delegeleri selamladı. Ali İhsan dünya siyasetinden örnekler verdiği kongrede, başkanlık sisteminin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak ülkeye kazandırılan yatırımlardan örnekler verdi.

Ali İhsan Yavuz'un ardından ilçe başkan adayları kısa birer konuşma yaparak delegelerden destek istedi. Kongrede oy verme işleminin sona ermesinin ardından oy sayımına geçildi. Geçerli oyların sayımı sonucunda Hasan Serdar Baykal 266 oy, Şenay Sakal ise 107 oy aldı. Bu sonuçla mevcut Başkan Hasan Serdar Baykal, bir dönem daha başkanlık görevini yürütmeye hak kazandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 20:34
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER