İcraat bekliyoruz

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sakarya’da 2 Genel Başkan Yardımcısı ve 2 Grup Başkanvekili olduğu halde bu gücün kullanılamadığını söyledi. Kılıçaslan, Sakarya’nın en büyük probleminin aksiyon görememesi olduğunu vurguladı

İcraat bekliyoruz

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, pandemi sürecini ve gündeme ilişkin konuları,  gazetemize değerlendirmede bulundu. Başkan Kılıçaslan, ilimizi Ankara’da temsil eden 7 milletvekilin olduğunu ve bunların içerisinde 2 Genel Başkan Yardımcısı ile 2 Grup Başkanvekili olduğu halde sorunların bir türlü çözüme kavuşturulamadığını söyledi. 
MİLLETVEKİLLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın Sakarya’ya yönelik çalışmalarını değerlendiren Kılıçaslan, “Kendi vekilim adına konuşmam gerekirse, sorunları dile getirmek adına müthiş bir çabası var. Tank Palet’in verilmemesi adına özellikle ön plandaydı. Vekilimiz Sayın Ümit Dikbayır’ın elinden geldiği kadarıyla çabasına şahidim. Ben etkili olduğunu düşünüyorum. Diğer vekiller açısından baktığımız zaman, Sakarya adına şehrin kaderini değiştirecek çalışmalar yürüttüklerini görmüyorum. İktidar partisi tarafından hep bir müjdeleme var. Fakat sonuca baktığımız zaman maalesef bir şey göremiyoruz” dedi. 
“BİN YATAKLI 10 YILDIR KONUŞULUYOR”
Sakarya’nın 10 yıldır, bin yataklı hastane projesini konuştuğunu, Kocaeli’de yapımı devam eden bin yataklı hastanenin proje ihalesinin 2014 yılında yapıldığını ve 6 yıl geçmesine rağmen bitmediğini iddia eden Kılıçaslan, “Sakarya 6-7 yıl daha bin yataklı hastaneye kavuşamaz, kimse hayal kurmasın. Sakarya’nın en büyük problemi aksiyon görememesidir. Hep lafta kalıyor bazı şeyler. Biz masaya yumruğunu vuracak ve ortalığı birbirine katacak vekil istiyoruz. Sakarya’yı ayağa kaldıran vekiller istiyoruz. Bunu yapmadıktan sonra vekil olmuşsunuz ya da olmamışsınız kime ne? Çıkıp derdinizi anlatıp bağıracaksınız, “Biz bu şehre hizmet istiyoruz” diyeceksiniz. Siyaseti bir daha ki dönemi düşünmeden yapacaksınız. Başınız dik olarak, şehirde gezeceksiniz. Siyasetin özü budur” şeklinde konuştu. 
“ŞUBAT AYINDA CİDDİYETE ALINDI”
Türkiye’nin salgını, şubat ayında ciddiyete aldığını iddia eden Kılıçaslan, “Genel Başkanımız Şubat ayı içerisinde yaptığı grup toplantısında, pandeminin Türkiye’ye yaklaştığını ve acil önlemlerin alınması gerektiğini dile getirmişti. 11 Mart’ta resmi olarak ilk görülen vakaya kadar, salgın yokmuş gibi hareket etmeye devam ettik. Yapılan bu kadar uyarı kenara koyulup, pandemi sürecini, “iyi yönettik” deniliyor. Sağlık sistemi açısından pandemi süreci iyi yönetilmiş olabilir, 10 bin kişi ölmedi de 4 bin kişi öldü. “Çok az kayıpla atlattık” diye bakılıyor. Türkiye’de böyle bir mantık var. Neden 400 kişi vefat etmedi de 4 bin kişi vefat etti. İtalya ile kıyaslıyorlar. Keşke önlemler alınsaydı da kimse ölmeseydi. Giden canlar, can değil miydi?” şeklinde soru yöneltti. 

“ONLAR, BAŞARININ GİZLİ KAHRAMLARIDIR”
Sağlık çalışanlarının olağanüstü çabasının olduğunu ve onların görevini en iyi şekilde yaptığını vurgulayan, “Başarının da gizli kahramanları da onlardır. Allah hepsinden razı olsun. İyi Parti İl Başkanlığı olarak kendi imkanlarımız doğrultusunda bin kişiye yardım kolisi dağıttık. Bunun dışında ilçe başkanlarımız da yaklaşık bin 500 üzerinde parti yönetimlerinin ve üyelerin kendi imkanlarıyla gıda yardımında bulundu. Sakarya’da 50 bin esnaf var. Bu sayı içerisinde kredi alanların sayısı belli. Bu sürecin acısını önümüzdeki yıllarda derinden hissedeceğiz. Birçok işletmenin düzen bozuldu. Çarklar dişli atladı ve bunların yerine oturması zaman alacaktır. Ekonomik olarak Türkiye, pandemi sürecinden kolay çıkmayacak” diye düşünüyoruz dedi. 
“BÜYÜKŞEHİRİN GELİR KAYBI PROBLEMİ VAR”
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin gelir kaybı problemi olduğunu ileri süren Kılıçaslan, “Biz bunu seçim öncesi ve sonrasında birçok kez dile getirdik. Sakarya’nın kanayan yarasıdır. SGK Kavşağı doğru bir projedir. Fakat burası kadar önemli, trafiğin kitlendiği yerler var. Bu tarz kavşakların yapımı yaklaşık 3 ay sürer. Diğer Büyükşehirlerde böyledir. Bu kavşağın hikayesini kaç ay dinleyeceğiz, çok merak ediyorum. Tabiki destek oluyorum ve bir an önce faaliyete geçsin istiyorum. Fakat mevzu, sakız gibi uzamasın” ifadelerini kullandı. 
SAKARYA’NIN TÜVASAŞ KIYMETİ 
Sakarya’nın TÜVASAŞ gibi kıymetli bir fabrikasının olduğunu söyleyen Kılıçaslan, “Bütün ülkeye ve dünyaya vagon üreten bir şehirden bahsediyoruz. Hala raylı sistemde bir adım atamamışız. Raylı sistem diyoruz, diyorlar ki, “maliyet kurtarmaz” bazı işlerin maliyet kurtarma hesabı yapılmaz. Sistemi kurarsınız ve şehrin kaderini değiştirirsiniz. Tersten düşünüyoruz, sıkıntımız burada. Raylı sistem için yatırım yapılsın, bizde sonuna kadar arkasında dururuz. Temel atma törenine de gideriz, tedbir ederiz ve deriz ki, “Allah sizden razı olsun, bu şehre bir proje kazandırdınız ve hayır yaptınız” deriz. Lüzumsuz işlerle uğraşmayalım” dedi. Serkan Ok 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 18:19
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER