İKTİDAR PARTİSİNDE İLÇE KONGRELERİ YENİDEN START ALIYOR: İLÇE KONGRELERİ KASIMDA BAŞLIYOR

AKP’de ara verilen ilçe kongreleri yeniden başlıyor. 9 ilçede kongreler 15 Kasım’dan sonra yapılmaya başlanacak. Genel merkezin belirlemesinin ardından takvim kamuoyuna ilan edilecek

İKTİDAR PARTİSİNDE İLÇE KONGRELERİ YENİDEN START ALIYOR: İLÇE KONGRELERİ KASIMDA BAŞLIYOR

ARA VERİLMİŞTİ

2018 içinde gerçekleştirmeyi planladığı 6. Olağan Büyük Kongre’nin çalışmaları kapsamında başlattığı ilçe kongrelerini büyükşehirlere bağlı ilçelerde erteleme kararı alan AKP’de, ilçe kongreleri Kasım ayında başlayacak. AKP’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerine ara verilmişti. 51 ilde ilçe kongreleri sürerken, 30 büyükşehirde ilçe kongreleri için de erteleme kararı alınmıştı.

TEKRAR BAŞLIYOR

AKP’de ilimizde kongrelerin Kasım ikinci haftasından sonra tekrar başlaması hedefleniyor. Büyükşehir dışındaki illerde ilçe kongrelerinin 12 Kasım'da sona ereceği öğrenilirken, bu tarihten sonra büyükşehirlerde kongre sürecinin yeniden başlayacağını söyledi. Bu arada il yönetiminin yeni takvimin belirlenmesi için önümüzdeki günlerde genel merkeze başvuruda bulunacağı öğrenildi. İlimizde AKP’de 9 ilçe kongresi henüz gerçekleştirilmedi.

TEK İLÇE FERİZLİ

Genel Merkezin takvimi belirlemesinin ardından il yönetimi kongre takvimini ilan edecek. AKP’de adayı belli olmayan tek ilçenin Ferizli olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da büyükşehirlerdeki kongrelere katılma kararı almasıyla birlikte Şubat ayında yapılması planlanan il kongresinin daha da erkene çekilebileceği öğrenildi. AKP Genel Merkezi kongre takvimini belirlerken, il koordinatörlerinin programını da dikkate alıyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort