İl Başkanı Yunus Tever'den Özkoç'a kınama

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, yaptığı açıklama ile CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u kınadı.

İl Başkanı Yunus Tever'den Özkoç'a kınama

AKP Sakarya İl Teşkilatı; CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AKP Grup Başkanvekili  Av. Özlem Zengin’e yönelik ‘Bu kadına haddini bildirin’ çıkışıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Konuyla ilgili konuşan İl Başkanı Yunus Tever “Böylesine acziyet ve maksadını aşan cümleler ancak bir CHP’li tarafından edilebilirdi. Bu ifadeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Bilinsin ki içlerindeki karanlığı, geçmişe özlemi bu şekilde ortaya dökmelerini kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. En hafifinden küstahlık dolu bu sözler bir milletvekiline asla yakışmamıştır” dedi. 

20 YIL ÖNCESİNİ ÖZLEMİŞÇESİNE
 AKP Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar’da  ‘Özkoç’un ifadelerinin tüm başörtülüleri incittiğini’ belirtti. Coşar “Engin Özkoç, adeta 20 yıl öncesini özlemişcesine başörtülü bir milletvekilimize ahlaksızca saldırdı. Meclis çatısı altında başörtülü görmeyi hala hazmedemediler. İnsan haklarına saygıdan nasibini almamış bu faşist zihniyet ülkeyi yönetse 28 Şubat günlerinden bile daha ağır ifadelerdir. Çok şükür ki milletimiz bunları görüyor ve asla CHP’ye yetki vermiyor” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER