İLÇELER ARASI AYRIM İDDİALARINA DİŞLİ'DEN SERT ÇIKIŞ

Pamukova’da ziyaretlerde bulunan milletvekilleri ilçe halkına ve teşkilatlarına teşekkür ederken, Milletvekili Dişli, ilçeler arası ayrım yaptığı yönündeki iddialara sert bir dille cevap verdi.

İLÇELER ARASI AYRIM İDDİALARINA DİŞLİ'DEN SERT ÇIKIŞ

Önceki gün mazbatalarını alan AKP milletvekilleri, ilçelere teşekkür ziyaretlerine başladı. Bu ziyaretler kapsamında İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Pamukova İlçe Teşkilatı'na teşekkür ziyaretinde bulundu. Milletvekilleri ve İl başkanı Fevzi Kılıç’ı, Pamukova İlçe Teşkilatında, İlçe başkanı Fatih Akın, Belediye başkanı Cevat Keser, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Genlik Kolları Üyelerinden oluşan kalabalık bir parti mensubu tarafından karşılandı.
SERT CEVAP
Milletvekilleri yaptıkları konuşmada ilçe halkına ve teşkilatlara teşekkür ederken, ikinci sırada yer alan Milletvekili Şaban Dişli, hizmet noktasında ilçeler arası ayrım yaptığı yönündeki iddialara sert bir dille cevap verdi. Milletvekili Şaban Dişli, kasıtlı olarak yapılan bir algı yöntemi olduğunu ifade ederek , “ Yukarıda Allah var. Herkeste vicdan sahibidir. Nasıl insan beş parmağından birini ayrım yapamazsa, Sakarya’nın hiçbir ilçesi için bu ayrımı yapamayız. Bu bir şerefsizliktir. Çünkü her bir oy önemlidir. Müdür vermiş çoban vermiş ayrımı yok bizim partimizde” şeklinde konuştu.
ÜSTÜN’DEN DESTEK
Pamukova seçmenlerinin kendilerine büyük destek verdiğini belirten Dişli, “Böyle bir ayrım yok. Zaman zaman görevim nedeni ile Avrupa da oldum. Bazen bu Avrupa’nın vekili dediler. Ama herkesin sorunlarına çare bulmaya çalıştım. Bundan sonrada sizlerle daha yakın olacağım” diyerek konuşmasına son verdi.  Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün de, Milletvekili Şaban Dişli’nin sözlerine destek vererek, “ 2 bin oy daha alsaydık 6’ıncı Milletvekilini çıkaracaktık. Bu iki bin oyun hangi ilçeden geldiğinin önemi yok. Bu nedenle ayrım yapmak akıl dışı. Bunu kesinlikle ret ediyoruz. Hiçbir arkadaşımız böyle bir ayrım yapmaz” dedi. Ziyaret sonunda AKP İl başkanı Fevzi Kılıç, Fatih Akın ile Gençlik ve Kadın Kollarına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE