"İnşallah Mutlu Başkan hayata geçirir"

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Adapazarı’nın 25 yılının karanlıkta geçtiğini ileri sürdü. Ada Meydan projesinin Süleyman Dişli’nin de seçim projesi olduğunu ancak hayata geçiremediğini söyleyen Kurtuluş, “İnşallah Mutlu Başkan hayata geçirir” dedi.

"İnşallah Mutlu Başkan hayata geçirir"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Ada Meydan Projesi’nin Adapazarı eski Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin de seçim projesi olduğunu ancak hayata geçiremediğini belirterek; “Mutlu Işıksu’da bu projeyi seçim taahhüttü olarak sundu. İnşallah geçmiş dönem başkanının yapamadığı bu projeyi, Mutlu Işıksu hayata geçirir” dedi.
“25 YILDIR KARANLIKTAYIZ” 
Kurtuluş, 25 yıldır karanlık bir kentte yaşadıklarını da ileri sürerek; “Ada Meydan Projesi’nin hayata geçirilmesi bizi Adapazarlı olarak mutlu eder. Çünkü Adapazarı’nın böyle bir hizmete ihtiyacı var. Her şeye ticari bakmamak lazım. 25 yıldır karanlık bir kentte yaşıyoruz. Rahmetli Ünal Ozanı saygıyla anıyoruz. Çünkü hala onun yaptığı eserler mevcuttur” ifadelerine yer verdi.
“ADAPAZARI DEĞERİNİ KAYBETTİ” 
Adapazarı’nın eski değerinin kaybedildiğini de vurgulayan Kurtuluş, “Sıkışmış bir kent, depremden sonra çarpık yapılar doldu. Adapazarı’nın ‘Marka Kent’ olduğunu söyleyenlere soruyorum, ‘neresi marka?’ Bütün ihtişamını, geçmişteki o değerini kaybetti. Adeta bir kasaba görüntüsünde. Belediye 2026 yılına kadar borçlandırıldı.  Bunun karşılığında ise yol ve kaldırım söküp, yenilemekten başka hizmet yok.  Yenikentte insanlar mağdur” diye konuştu. 
“MÜHİM OLAN VİZYON”
Sosyal donatı alanlarının yapılması için vizyonun olması gerektiğini belirten Kurtuluş, “Sosyal anlamda bir fuar oluşturulmalı. Bunların oluşturulması için vizyon gereklidir. Halkın arasında gezip fotoğraf çekmekle bu işler olmaz. Mühim olan yarınlara, gençler adına daha yaşanılabilir bir kent inşa edebilmektir. Önemli olan Adapazarı için güzel projelere imza atabilmektir” dedi.
Serkan OK/Zehra Berre Uztürer

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER