"İnsanları zehirlemeye devam ediyorlar"

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, gündemdeki gıda denetimleriyle ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu 

"İnsanları zehirlemeye devam ediyorlar"

 İyi parti il başkanı Selçuk Kılıçaslan, İl Başkan yardımcıları Serdip Dokumacı ve Yüksel Esmeroğlu ile birlikte Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal’ı ziyaret etti. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan etlere, eşek ve at eti gibi zararlı ürünler ekleyen firmaların listesinin açıklanması, Sakarya’da şok etkisi yaratmıştı. Ziyarette taraflar arasında bu konu hakkında fikir alışverişi yapıldı.
ZEHİRLİYORLAR 
Yapılan ziyaret sonrası İyi Parti il başkanı Selçuk Kılıçaslan yaptığı açıklamada;
"Ne yazık ki son yaşanan olaylar, aldığımız bilgiler ve yaptığımız görüşmeler sonrası insan sağlığı gibi önemli bir konuda da şehrimizin sınıfta kaldığını görmüş bulunmaktayız. Öncelikle insanların hastalanmasına, hatta bu hastalıklar sonucu ölümlere dahi yol açan bu sahtekarlığı yapan gizli katillerin, en ağır şekilde cezalandırılması gerektiği kanısındayız. Bugün bunu yapan sahtekarlar sadece cüzi para cezaları alıyor. Firmaları kapansa bile eşi dostu çoluğu çocuğu adına yeni firma açıp, insanlarımızı zehirlemeye devam ediyorlar. Gıda teröristlerin cezası çok daha ağır ve caydırıcı olmalı diye düşünüyoruz" dedi. 
İL MÜDÜRÜ NEDEN PASİF?
İyi Partili Başkan Kılıçaslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Erdemir'e yönelik suçlamalarla ilgili de konuştu. 
Kılıçaslan; "Diğer bir husus ise; şehrimizdeki bu vakalar karşısında Tarım il müdürlüğünün neden pasif kaldığı konusudur. Günlerdir basın önünde konunun taraflarının yaptığı açıklamalar yenilir yutulur cinsten değildir. Öyle ki İl tarım müdürünün bazı firmaları kolladığı, gelen ihbarları kurum ve kişi ayrımı yaparak değerlendirdiği, yapılması gereken denetimleri yapmadığı, sırtını dayadığı siyasetçiler sayesinde yıllardır yan gelip yattığı  gibi birçok konu kamuoyu önünde tartışılmaktadır. Sonuç olarak insan sağlığını koruması gereken kurumlardan birinin başında olan bir yöneticinin, bu konular ile ilgili tartışılıyor olması bile bir güvensizlik ortamı yaratmıştır. Bu nedenle bu konular netleşene kadar, ivedilikle tarım il müdürünün görevden alınması ve bu ithamlar  hakkında da  savcılığın harekete geçmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı. 

Kılıçaslan son olarak; "İyi parti olarak insan sağlığı ile oynayan sahtekarların ve görevini yapmayıp bunlara göz yuman,adam kayıran bürokratları takip ettiğimizi bir kez daha belirtip, ilin mülki amirlerini ve savcılarını bu konu hakkında  göreve davet ediyoruz" dedi.  

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER