'İSLAM DÜNYASININ SESSİZLİĞİ ÜZDÜ'

AKP İl Başkanlığı İl İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar, Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî’nin şehadeti nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

'İSLAM DÜNYASININ SESSİZLİĞİ ÜZDÜ'

AKP İl Başkanlığı İl İnsan Hakları Başkanlığı tarafından  Mürsi’nin vefatı nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı. İl İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal  Coşar, “Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir” dedi.
KABUL ETMEDİK
Muhammed Mürsî’nin 2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdürdüğünü belirten Coşar şöyle devam etti, “Bizi en çok üzen şey, zalimlerin yaptıklarına İslam dünyasının ses çıkarmayışıdır.  Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır.” 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER