İyi Parti'de Alpay bırakıyor, Dokumacı aday

İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanlığını yürüten Alper Alpay, genel kurul öncesi aday olmama karar aldı. İl Başkan yardımcısı Dokumacı ise İlçe Başkan adaylığını açıkladı.

İyi Parti'de Alpay bırakıyor, Dokumacı aday

İyi Parti'de kongre süreci devam ediyor. İyi Parti Adapazarı ilçe teşkilatının olağan genel kurul tarihi de 15 Mart Pazar olarak belirlendi. Bu göreve genel merkez tarafından 15 Haziran 2019'da atanan Alper Alpay, kongrede aday olmama kararı aldı. Genç siyasetçi Alpay, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu kararı aldığını ve parti yöneticileriyle ilgili değerlendirmeyi yaptıklarını söyledi. 

DOKUMACI ADAYLIĞINI AÇIKLADI 

Öte yandan, Alper Alpay'ın aday olmama kararının ardından bu göreve İl Başkan Yardımcısı Av. Serdip Dokumacı talip oldu. Dokumacı, Adapazarı İlçe Başkan adaylığını sosyal medyada paylaşırken önümüzdeki günlerde basınla geniş çaplı bir değerlendirme yapacağını söyledi. 

TEREDDÜT ETMEDİM 

Dokumacı şu ifadeleri kullandı: "Bilindiği üzere, İYİ partinin Sakarya  kurucularından olan şahsım,an itibarı ile  Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Şimdiye kadar partimizin büyümesi, güçlenmesi, bölünmemesi adına yapılması  gerekenleri,  her şartta, bir dakika dahi tereddüt etmeden yaptım, bundan sonrada yapmaya devam edeceğim... İşte bu duygu ve düşünceler ile kongreler dönemine girdiğimiz bu süreçte ailem, parti yöneticisi yol arkadaşlarım ve dostlarım ile yaptığımız istişareler sonucunda, İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı’na aday olma kararı aldığımı bildirir, desteklerinizi beklerim.

Allahın izni, delegelerin takdiri ile  göreve geldiğimizde, yeni yönetim kurulu ile birlikte şehrimize ve milletimize faydalı işler yapmak için, gece gündüz çalışacağız. Adaylığımız ülkemiz, şehrimiz ve partimiz için  hayırlara vesile olur inşallah..."  Kaan GÜMÜŞEL

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 13 ay Önce

Alper bey genç ve hevesli bir siyasetçi. İleride sadece siyasette değil şehirdeki sivil toplum kuruluşlarında da önemli görevler üstlenecektir