İYİ Parti'den 'Yaşam Merkezi' soruları...

İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Erenler Yaşam Merkezinin Büyükşehir Belediyesi'ne devriyle ilgili Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'a sorular sordu 

İYİ Parti'den 'Yaşam Merkezi' soruları...

Erenler Belediyesi tarafından yapılan ve 2 Mart günü açılan Erenler Yaşam Merkezi, belediyenin Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla kira karşılığında Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. 
Büyükşehir de Yaşam Merkezindeki etkinliklere dair kayıtlara başladığını açıkladı. 
İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman da Erenler Yaşam Merkezi'nin durumuyla ilgili, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'a sorular sordu. 
Duman'ın açıklamaları şu şekilde: 

"14 milyon 430 bin TL ile ihale edilen ve 02/03/2019 tarihinde açılışı yapılan Erenler Yaşam Merkezi  Temmuz ayı  Meclis toplantısında alınan karar ile Sakarya büyükşehir belediyesine devredildi. "Tesisin daha iyi, daha profesyonel ve uygun şartlarda halkımıza hizmet sağlayabilmesi için kira bedeli karşılığında verilmesini uygun gördük" diyen Erenler belediye Başkanı Fevzi  KILIÇ’a soruyoruz:
1-    Bahsettiğiniz kira bedeli nedir ?
2-    Belediyecilik zaten profesyonellik gerektiren bir iş Profesyonel ekipten kastınız nedir?
3-    Devirden önce havuzların su sızdırmaya başladığı doğrumu ?
4-    Erenlerdeki okullara cüzi bedel karşılığı hizmet vererek gençlerimizi hem bir spor ile ilgilenmelerini sağlayıp hem sosyal belediyeciliğin gereğini yapmış olmazmısınız?
5-    Kazanç beklemeden gider ve masrafları karşılığı çalıştırılsaydı büyükşehir’e kiralanan tutar karşılanmış olmazmıydı? 

         Yüksek bedeller ile yapılan yaşam merkezini işletemeyecektiniz neden yaptınız? Sayın Kılıç, 'Bben yapmadım' diyebilir fakat aynı siyasi görüşten geldikleri için 'önceki başkan' deme şansı yok. Erenler halkı birçok alanda sizden hizmet beklerken 14 milyon 430 bin TL’ye ihale ettiğiniz ve yaptığınız -ki ihale tutarı tadilatlar ve ilaveler ile kaç TL’ye bittiğini bilmiyoruz- neden Erenler Halkının parasını savuruyorsunuz. Erenler'de bulunan okullara belli günlerde yüzme ile alakalı spor’a teşvik etmek amacı ile hizmet verseniz sosyal belediyecilik anlayışına hizmet etmiş olmazmısınız.
    Bizler muhalefet yapmıyoruz söz verdiğimiz gibi Erenler halkının her kuruşuna sahip çıkıyoruz Erenler insanına yapılacak her İYİ’likte Yanınızdayız fakat imkanları hoyratça kullanıp belediyeyi borcun altına sokup batırmanıza da müsaade etmeyiz.
    ERENLER Halkı müsterih olsun Bizler yapılan her yanlışın karşısında duracağız."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER