İyi Parti Serdivan sahalara indi

20 Haziran da yapılan kongre ile İyi Parti Serdivan İlçe Başkanı seçilen Ahmet Uçak ekibiyle birlikte sahalara indi.

İyi Parti Serdivan sahalara indi

Başta muhtarlar ve esnaflara bir dizi ziyaretler düzenleyen  Ahmet Uçak, "Göreve talip olduk, hayırlısı ile seçildik, inşallah bundan sonra da esnafımızla, muhtarımızla, öğrencimizle, emeklimizle, çalışanımızla, işverenimizle iç içe olacağız, Serdivan’lı komşularımızla ortak payda da buluşup sorunları birlikte çözeceğiz" dedi.

Mahalle muhtarları tarafından karşılanan Uçak; "Yerel Mecliste hem etkin, hem denetimciyiz, mahallelerimizin sorunlarını, problemlerini, icraat yapmak ile mükellef olanlara tabi ki yaptıracağız, Serdivan’ımız özellikle vurguluyorum, Doğu Marmara bölgesi içinde çok kıymetli bir lokasyondur, potansiyelinin ve yapısının farkındayız, Serdivan’ımıza yakışanı yapmakla da yaptırmakla da görevliyiz" dedi.

Programına hızla devam ederken esnafları da unutmayan Uçak dükkanları ziyaret ederek  esnafların hatrını ve piyasayı sordu. Esnafın Corona sebebiyle zor durumda olduğunu yerinde de gören Uçak; ‘’ Esnafımız ekonomimizin bel kemiğidir, iç ticaretimizin temel hücresidir, Corona gibi salgınlar da, afetler de, ekonomimizin zor olduğu koşullar da esnaf ölçeğinde ki hibelerle, vergi ve prim aflarıyla, kira yardımıyla, gerekirse kamu kesiminin ihtiyaçlarını küçük esnaftan temin etme yoluyla esnafımız ayakta tutulmalı, nefes aldırılmalıdır’’ dedi.

Sözlerine, "Görüyoruz ki esnafa sağlanan krediler ödemesi geldiğinde kronikleşmiş bir dizi sorunlar halinde karşımıza çıkacak,  hibe ve yardım böyle mi yapılır?" diye sorarak devam eden Uçak; ‘’Ekonomi düze çıkmadan, piyasada nakit para dolaşmadan verilen krediler esnafın boynuna kement geçirmek gibidir’’ sözlerini söyledi.

Ziyaretlerini ekibi ile tamamlayan  Uçak, ziyaret raporlarının en kısa zaman da oluşturulacağını, şikayet ve taleplerin ilgili makamlarca yerine getirilmesi için derhal işe koyulacaklarının altını çizdi. 

d

banner3
YORUM EKLE