İyi Parti’de tedbirler ne kadar sürecek?

İyi Parti İl Başkanı Kılıçaslan, artan koronavirüs vakaları sonrası parti olarak aldıkları tedbirleri değerlendirdi

İyi Parti’de tedbirler ne kadar sürecek?

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, koronavirüs (kovid-19) salgının Sakarya’da vaka ve vefat oranlarının tekrardan tırmanışa geçmesi nedeniyle geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile parti olarak tedbir aldıklarını açıkladı. Açıklamaya göre genel merkez teşkilat başkanlığının tavsiyesi ile il ve ilçe teşkilatlarında siyasi faaliyetlere ara verildiği, parti teşkilatlarında nöbet sistemine geçilerek vatandaşlar ile kurulacak yüz yüze iletişim asgari düzeyde sürdürüleceği belirtildi. 
NÖBETLEŞME SİSTEMİ
Alınan tedbirlerle ilgili konuşan Kılıçaslan, “Sakarya’da vaka ve vefat oranlarında artışlar yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Bizlerde bu noktada genel merkez teşkilat başkanlığımızın tavsiyesi doğrultusunda il ve ilçe faaliyetlerimize ara verdik. Teşkilatlarda nöbetleşme sistemine geçtik. Nöbetleşme sisteminde olunsa dahi tüm tedbirleri sıkı bir şekilde uygulanacak. Sağlık sistemimizde yaşanan ve her gün onlarcasına şahit olduğumuz sıkıntıları göz önünde bulundurarak, sağlık çalışanlarımızın emeklerine gösterdiğimiz saygının tezahürü sayılabilecek bu kararımızın bütün kurumlarca ve vatandaşlarımızca örnek alınmasını diliyoruz” diye konuştu. 
‘HERKES DUYARLI OLMALI’
Alınan kararların vaka sayılarında düşüşler yaşanıncaya kadar devam edeceğini kaydeden Kılıçaslan, “Almış olduğumuz kararlar, vakalarda düşüş yaşayıncaya kadar devam edecek. Aslında tamamen sokağa çıkma yasağı olsa iyi olurdu ama hükümet yapmıyor. En azından vatandaşlarımızın evlerinden çıkmayarak kendilerini izole etmelerinde fayda vardır. Lütfen hepimiz salgına karşı tüm tedbirleri sıkı bir şekilde alıp, uyalım. İnşallah en kısa süre içerisinde bu illetten tüm insanlık kurtulur” ifadelerini kullandı. Serkan OK 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:49
banner3
YORUM EKLE