İyi Partiler cadde esnafıyla tramvayı konuştu 

İyi Parti Adapazarı yönetimi, Çark Caddesi esnafını ziyaret etti. Ziyaretin bir numaralı gündem maddesi Büyükşehir Belediyesi'nin nostaljik tramvay projesiydi... 

İyi Partiler cadde esnafıyla tramvayı konuştu 

İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yönetimi, Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği'ni (CADDER) ziyaret etti. Dernek Başkanı Kemal Turgaç ve İyi Parti heyetinin görüşmesinde bir numaralı gündem maddesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin (SBB) nostaljik tramvay projesi oldu. 


ESNAFLA AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ 
İyi Parti İlçe Başkanı Dokumacı, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; "Kendileri ile şehrimiz üzerine birçok konuda görüş alışverişinde bulunduk. Ancak bilindiği gibi şu an için çarşı ve Çark Caddesi'nin en önemli gündemi nostaljik tramvay konusudur. Biz özellikle bu konuda fikri ilk sorulması gerekenlerin esnaflarımız olduğunu düşündük ve bu ziyaretle esnafın  düşüncelerini öğrenmiş olduk. Yaptığımız görüşme sonrası çıkan sonuç, aslında esnaflarımızın birçoğu ile aynı düşüncede olduğumuzdur" dedi. 

YÜCE'YE SESLENDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye seslenen İlçe Başkanı Dokumacı; "Öncelikle bu tramvaya ilişkin, kim size vatandaşın %90 desteği var bilgisini veriyorsa o danışmanlarınızı bir gözden geçirin. Biliniz ki; CADDER'in kendi yaptığı anket ve araştırmaya göre, esnafın %99'u bu projeye karşı, kalan %1'de konuyu tam anlamıyla bilmiyor. Yani bunu isteyen nerede ise yok diyebiliriz. Partimize gelen tepkiler ve taleplerde bu yöndedir. Bunun istenmemesinin en önemli sebebi, büyük bir dar boğazda olan esnafın bu tramvayın gerek yapımı sırasında gerek yapımı sonrası uğrayacağı ekonomik zararlardır. Diğer önemli bir etken ise zaten yoğun olan çarşı trafiğinin, bu proje sonrası daha da sıkışacak olmasıdır. Bu proje bir zorunluluk, ihtiyaç değildir. Ve bu zor günlerde şehrimizin en son ihtiyacı olan ve en son düşünülecek konusudur. Esnafın ve vatandaşında istemediği bu projeye bizde hayır diyoruz. Yalnız şu bilinsin ki biz bu hayırı projeyi yapandan ötürü değil, gerek zamanlaması, gerek faydası ve gerek ise de vatandaşın istememesi nedeni ile diyoruz. Yoksa şehrimize katkısı olan her projeyi, kimin yaptığına bakmaksızın alkışlar ve destekleriz, yeter ki şehrimize faydası olsun" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker ay
İlker ay - 5 ay Önce

Körle yatan şaşı kalkar adı iyi parti

SIRADAKİ HABER