İyi Partili Kılıçaslan AKP'li Tever'e böyle cevap verdi

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, AKP İl Başkanı Yunus Tever'in açıklamalarına cevap verdi.

İyi Partili Kılıçaslan AKP'li Tever'e böyle cevap verdi

sakaryayenihaber.com -

İyi Parti ve AKP arasında yaşanan maske polemiğine bir yenisi eklendi. Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'ın maske eleştirisine, AKP İl Başkanı Yunus Tever cevap vemişti.

Tever'in o açıklamasının ardından bugün bir açıklama da İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'dan geldi

İşte o açıklama:

"Ak Parti İl Başkanı Sn. Yunus Tever’in bugünkü gazetelere yansıyan açıklamalarına istinaden, bir açıklama yapmamız gereği hasıl olmuştur. Öncelikle hatırlatmak isterim ki Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Sn Ümit Dikbayır’ın eleştirilerine cevap vermesi gerekenler Ak Parti İl Başkanı değil, Sakarya Cumhur İttifakı milletvekilleridir. Bizler kendilerini bayramdan bayrama gördüğümüz için Sakarya’nın sıkıntılarına ne kadar hakim olduklarını bilmiyoruz. Ancak son açıklamasından sonra İyi Parti İl Başkanı olarak Sn Yunus Tever’e sormak istiyorum; 


İktidar partisinin İl Başkanı olarak görevde olduğu sürede Sakarya’nın kronikleşmiş sıkıntılarının çözümüne ne gibi faydaları olmuştur?
İyi Parti tarafından yapılan her açıklamaya gündeme gelme çabası olarak göstermeye çalışmasının ve siyasi ortamı germesinin Sakarya’ya herhangi bir faydası var mıdır? 

Muhalefet partilerinin iktidarın uygulamalarını eleştirebileceğini ve bu eleştirilerin iktidar partisinin icraatlarından rahatsız olan vatandaşların ortak düşüncesi olduğunu anlamamakta neden bu derece ısrar etmektedir?

Genel Başkan Yardımcımız tarafından Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’a sorulan ve hala cevabı gelmeyen sorulardan haberi var mıdır? Şayet yoksa ben buradan bir kez daha hatırlatıyorum. Ak Parti kongresinde kafasında konfeti patlattıkları Barzani’ye yollanan maskeler nasıl olmuştur da Kandil’deki teröristlere hediye edilmiştir?  
Bugün Şehrimizdeki binlerce esnaf kepenk kapatmış, on binlerce çalışan yiyecek ekmek bulamıyorken, dağıtılan maske üzerinden siyaset yapmak iktidar partisi il başkanını tatmin etmekte midir?

Salgının etkilediği ilk 5 ilden biri olan Sakarya’da faaliyet gösteren yaklaşık 50.000 esnafın sadece 5600’üne dağıtılan 143 milyon TL kredi sizin için başarı mıdır? Bu miktarın artırılması için il başkanı ve milletvekilleri olarak herhangi bir girişiminiz var mıdır? Yoksa yalnız ve güzel şehrimiz Sakarya her zaman olduğu gibi bu konuda da “biz çalışmasak da bu millet bize oy verir” mantığı ile yine yalnızlığa terk edilip, başının çaresine bakmak zorunda mı bırakılacaktır?

Ayrıca Verilen bu paralar “hibe” değildir. Zaten ayakta durmakta zorlanan esnaf önümüzdeki yıllarda bu krediyi ödemek için yeni bir borç yükünün altına sokulmuştur. 

Ve son olarak yurt dışından tedavi olması için getirdiğiniz vatandaşımıza gösterdiğiniz hassasiyeti, yaklaşık bir senedir ilik nakli olmak için bekleyen ve donörü yurtdışında bulunan Karasu’lu hemşehrimiz Tolga Eray için  de gösterecek misiniz? Bununla ilgili sağlık bakanlığı nezdinde ne gibi girişimlerde bulundunuz ?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik bir devlettir, bir krallık değildir. Bu nedenle sayın başkana muhalefetten gelen eleştirileri iktidar partisine yakışır olgunlukla ve sabırla karşılaması gerektiğini hatırlatıyor ve eleştirilere olumlu tarafından bakmasını tavsiye ediyoruz. Biz İyi Parti olarak iktidara sesini duyuramayan her vatandaşın sesi olmaya devam edeceğiz ve yarın onlar muhalefet olduklarında, kendilerine bu sabrı göstereceğimize şimdiden söz veriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 20:24
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Güven
Ahmet Güven - 7 ay Önce

Malazgirt 71 bize ne kadar fetoşçu PKK diyen gavat varsa dönüp arkasına baksın PKK'yı davul zurna eşliğinde kim karşılayıpta bu ülkeye soktu sonra kim biz kandırıldık dedi ne istediniz de vermedik ev dedin ev yurt dedin yurt olimpiyat oyunları dedin salon vermedik mi kim dedi. Biz mi?dedik haysiyetsiz insanlar halen iyi partiyi suçluyacak haysiyeti nereden buluyorsunuz. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz!!!!!

Malazgirt....71
Malazgirt....71 - 7 ay Önce

Selçuk bey ; esnafa yapılanları yeterli görmüyorsan geri kalanınıda sen yap ; eğer kepçen bol ise / maskeler şuna buna yanlışlıkla gidebilir Türkiye gibi bir memlekette ; size de Fetö'nün yedek lâstiği diyorlar ; buna ne dersin ; değilseniz niye açıklama yapmıyorsun?? Çok milliyetçi iseniz niye CHPnin yanındasınız?? CHP ; PKK nın yanında olunca sende onların yanında olmuyormusun vs. vs....muhalif iken konuşmak kolay ;nasıl olsa hesap vermek yok !!

Çaldıran.....1514
Çaldıran.....1514 - 7 ay Önce

Ahmet Güven ; daha geçenlerde PKKlı vekil demedimi size ; bizim sayemizde Meclise girdiniz diye?? Seçimlerden önce beraberliğimizi gizlemek için " biz Iyi Parti" olarak deyip milletten kaçındınız //Evet hükümet salonda verdi yurt yeri de verdi ; o verilen insanlar şimdi sizi "milliyetçilikle" ; CHPyide Atatürk şapkasıyla kuşattılar ; sizler aynı Ittihatçılar gibi Trakyayı Enver Paşa alacağına Bulgar alsın diyenlerdensiniz sadece birilerine nedenini kendinizin bile bilmediği kin yüzünden......

Ateşhan
Ateşhan - 7 ay Önce

Malazgirt boş konuşmayı bırak selcuk bey niye versin bu zor gunler de devlet insanların yanında olmayacaksa ne zaman olacak vergımızı verıyoz elektırımızı doğal gazı izi oduyoz bız vatanda olarak görevimizi yapıyoruz sımdı gorevı ı yapma sırası devlette onun İcin bos bos konusmayın

Erenlerli
Erenlerli - 7 ay Önce

Osman Öcalan i TRT ye çıkaranlara susup sonra hdp li vekilin dediğini dikkate alan zavallılar onalar biz Erdoğan a oy verdik benim sayemde orda oturuyorsun dese.ne diyecek acaba hatta Binali İstanbul'da hdp li kurt kardeslerimin oylarına da talibim demişti

Nizamettin çabuk
Nizamettin çabuk - 7 ay Önce

Yüreğine sağlık sayın başkanım

Düşünür
Düşünür - 7 ay Önce

Malazgirt 71.. Maskeler ona buna yanlışlıkla gidebilir mi? Demek ki sizin de kendinize itiraf edemediğiniz bir güvensizliğiniz var hükümete karşı. Yapılanı yeterli bulmuyorsan geri kalanını sen yap diyorsun birde. Eksikleri gidermek muhalefetin değil iktidarın zorunlu görevidir. Her eksiği muhalefet tamamlayacaksa hükümet niye var olsun ki? Ayrıca her fırsatta fetöye giydiren biri nasıl oluyor da fetönün yedek lastiği oluyor be güzel kardeşim. Ah be kardeşim ah be benim kafasının içindeki beyni hobi niyetine taşıyan kardeşim. Sen çok yanlış gelmişsin be. Üzüldüm senin adına. Otur sıfır..

Sapancalı
Sapancalı - 6 ay Önce

Malazgirt 71 arşivleri bir karıştır fotonun yanında olanlar kim kApıları kim davul zurnayla açtı onlara bir bak

SIRADAKİ HABER