İYİ PARTİNİN İLK DURAĞI SAKARYA

İyi Parti Genel Merkezi tarafından başlatılan “İyilik Kervanı Yollarda” projesinin ilk durağı Sakarya oldu.

İYİ PARTİNİN İLK DURAĞI SAKARYA

İyi Parti  Genel merkezi tarafından 81 ilde yapılan il başkanlığı atamasının ardından, dün partinin İl binasında bir toplantı düzenlendi. İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan ev sahipliğinde yapılan toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, Hayrettin Nuhoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Genel İdare Kurulu Üyesi Burcu Akçaru, Kurucular Kurulu Üyeleri Fatma Kamiloğlu, Sevinç Gümüş, Şahin Arslantaş, Ruhittin Sönmez katıldı. İyi Parti üyelerinin katıldığı toplantıda, genel Merkez tarafından başlatılan “İyilik Kervanı Yollarda” projesinin ilk durağının Sakarya olduğu vurgulandı.
GERİYE İYİ PARTİ KALDI
Genel Başkan Yardımcısı Nuhoğlu partililere yönelik yaptığı konuşmada genel seçimlere değinerek başladı. Nuhoğlu, “ Beklediğimiz bir sonuç değildi .Ama buna rağmen kabul etmek gerekir ki İYİ Parti kurulduktan 6 buçuk ay sonra seçim kararı alındı. Ve seçimlere gidildi. Alınan sonuç Türk siyasetinde ciddi bir kapıyı araladı. Çünkü bu seçim sonuçlarında görüldü ki Adalet ve Kalkınma Partisi oylarını %42 civarına düşürdü. Cumhuriyet Halk Partisi ne olursa olsun şartlar ne kadar kötü olursa olsun Türkiye'de iktidar olamayacağını bir kez daha gösterdi. HDP Türkiye'nin partisi olamayacağını gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi de iktidar niyeti olmadığını da gösterdi. Ve geriye sadece İYİ Parti kaldı. İYİ Parti Genel Başkanımızın ifadesiyle köprünün başını tutmuştur. " dedi.
 
HEDEF YEREL SEÇİMLER

İYİ Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil ettiğini vurgulayan Hayrettin Nuhoğlu, "Yüzde 10.16 oranında oy almıştır. Yurt dışı oylarıyla bu biraz daha düşmüştür ama Türkiye'de aldığı oy 10.16'dır.Çünkü seçim sürecinde İYİ Parti en zor şartlarda yarışan bir partiydi. Şimdi biz mahalli seçimlerde göstereceğimiz yeni bir başarıyla Türk milletinin ve ülkemizin önünü açabilecek her türlü kabiliyete kavuşmuş olacağız." ifadelerini kullandı.
 
İTTİFAK SÖYLEMLERİ

AKP ve MHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapılacağı konuşulurken, İYİ Parti'nin böyle bir ittifaka katılmayacağını dile getiren Nuhoğlu, " Diğer siyasi partilerde böyle karar aldılar. Zaten şuandaki mevcut ittifak yasası milletvekiliği seçimleri ile ilgilidir. Mahalli seçimlerde ittifak yapılabilmesi için yasal düzenleme gerekir. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi böyle bir düzenleme yapıpta ittifakla mahalli seçimlere girerlerse o zaman yaptıkları düzenlemeye bakmak gerekir. O düzenlemenin şartları uygun düşerse o zaman düşünülür ve konuşulur. Bugün için böyle birşey yoktur. " diyerek konuşmasını tamamladı. Heyet, daha sonra ilimizde bası STK’lara ziyaretlerde bulundu. Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE