‘Kadına şiddet kültürümüzde yok’

MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Hakan Oturak, hafta sonu meydana gelen Emine Bulut cinayetinin ardından, yaptığı açıklamada sert tepki  gösterdi.

‘Kadına şiddet kültürümüzde yok’

MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Hakan Oturak, kadın cinayetlerine yönelik son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.  Hemen hemen her gün yeni bir kadına şiddet olayı ile karşı karşıya kalındığını ifade eden Oturak, “ Son olarak 10 yaşındaki kızının yanında acımasızca katledilen   Emine Bulut olayının ardından, yüce Allah’ın bir emaneti olan kadınlarımıza karşı endişemiz hat safhaya çıkmıştır” dedi.
‘TARİHTE YERLERİ BÜYÜK’
Türk kadını tarihin her sahnesinde, gerek kahraman evlatlar yetiştirerek analık vazifesini yaptığının altının çizen Başkan oturak, “Kadınlarımız gerek cephede mehmetçiklerimizin yaralarını sararken, gerek elde avuçta olmasa da bulup buluşturup, yavrularımızın kursağına helal lokma sokmak için gayret ederek hem bu dünyamızı hem ahir zamanımızı kurtaracak şekilde hakkı ödenmeyecek bir mücadele içerisinde bulunurken, bu acıları asla hak etmemektedir” ifadelerini kullandı. 
KÜLTÜRÜMÜZDE YOK’
Bu davranışların ne Türk kültüründe ne de İslam ahlakında yeri olmadığını vurgulayan MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, “Devletimizin ilgili kurumlarının kadın ve çocuklara şiddet uygulayan canilere ibretlik cezalar vermeleri en büyük temennimizdir. Bu sapık zihniyetler şunu da bilsinler ki; Adapazarı sokaklarında kadınlarımıza el uzatmaya kalkan her kim olursa olsun, ellerini kırmak bizi yetiştiren analarımızın üzerimizdeki hakkıdır. İnanıyoruz ki bir gün, hayalini kurduğumuz kutlu Turan ülkesine ulaştığımızda kadınlarımıza ve çocuklarımıza uzanan eller sınırlarımızın dışında kalacaktır” diyerek tepkisini gösterdi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER