Karapürçekli AK kadınlar kongresini gerçekleştirdi

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Karapürçek 6. olağan kongresi yapıldı. Gerçekleşen kongrede AK Parti Karapürçek Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Uçar tekrardan seçildi.

Karapürçekli AK kadınlar kongresini gerçekleştirdi

sakaryayenihaber.com –

Karapürçek Aile Çay Bahçesi’nde açık havada gerçekleşen kongreye Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu, Karapürçek ilçe Başkanı Ümit Bodur, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla maske, mesafe, temizlik kurallarına uyularak başlayan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan başkanlığı seçimi ile devam etti.

Mevcut başkan ve tekrardan göreve seçilen Karapürçek İlçe Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Uçar yaptığı konuşmada, “Büyük ve güçlü Türkiye olma yolunda hedefimiz belirlediğimiz yolda devam ediyor. AK Parti Kadın Kolları demek yeniliğe yürümek demektir. Hiçbir başarı tesadüf değil ekip işidir. Bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Söyleyecek daha çok sözümüz, yürüyecek çok yolumuz var ve bizler bu yolda çok çalışacağız” dedi.

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, “Yeniden bir tazelenme gerçekleşiyor. Kadın kollarımız her kapıyı çaldılar ve bize en büyük desteği verdiler. Yorulmadılar, Cumhurbaşkanımızın arkasında gece gündüz demeden çalıştılar. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Bodur, “Kongremizin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Partimizin başarısında da en büyük payın kadınlarımıza ait olduğu aşikârdır. İlçe Kadın Kolları Başkanımız Müzeyyen Uçar’ı tebrik ediyor, kongremizin ilçemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu, “Her zamanki gibi Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik duran bir Karapürçek var. Kadına bu kadar özen gösteren ve her alanda yolunu açan Sayın Cumhurbaşkanıma çok teşekkür ediyorum. Bizlerin aklına gelir miydi ki bu kadar ilerleyebileceğimiz. Şu anda baktığımızda Türkiye’nin bu kadar güçlü olmasında kadınlarımızın emeği çok. Bizler ocağın üstündeki yemeğin altını kapatıp davasına yardım eden kadınlarız. Bizler çok büyük bir aileyiz. Böyle büyük bir aileyi bizlere sağlayan Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Siz kardeşlerimizle bir araya gelince benim aklıma Hayme Ana geliyor, Nene Hatun geliyor. Kurtuluş savaşının esas kahramanları; kadınlarımız geliyor. Dünyada yürütülen haksız ve hukuksuz kadın düşmanlığına inat; mücadele azmi ve şevkiyle milletimize, devletimize ve ümmetimize hizmet etmek için burada bulunuyorsunuz. Her birinizi tebrik ediyorum. Ne yaparsak yapalım kadın desteği yoksa, onların gücü yoksa bilin ki eksiğiz. Kadın ve erkek hiçbir zaman rakip değildir. Bizler birbirinin tamamlayıcısıdır. Bizler Allah’a hamdolsun millete, ümmete hizmet etmenin tadına varmış bir topluluğuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sizlerden çok şey bekliyor.

Kadınlarımızın hizmetteki önemini en iyi biz biliriz. Kadın kollarımızın her seçimde üstlendiği vazifeyi en iyi şekilde yerine getirdiğine şahidiz. Tüm seçimlerde kadın kollarımızın etkisini inkâr edemeyiz. Kadınlar bu davanın sürükleyici gücüdür. Bu düşüncelerle her birinizi saygıyla selamlıyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Bizler gerçekten çok büyük bir aileyiz. Her birinizin ne kadar önemli olduğunu söylemek istiyorum. Karapürçek ilçe başkanımız yeni göreve geldi. Kadın Kolları Başkanımız Müzeyyen hanım bir dönem daha devam edecek tekrar hayırlı olsun. Burada bulunan topluluk inandığı yolda yürüyen insanlardan oluşmaktadır. İnanan insan önüne çıkan her engeli aşabilir. Bizler her şartta yürümeye devam edeceğiz çünkü inandığımız bir lider var. Allah her birinizden razı olsun. Kongrelerimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Kongre seçilen yönetim kurulu üyelerinin tanıtımıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 20:52
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER