Karasu’dan birlik mesajı

Karasu’daki siyasi parti temsilcileri Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda bir araya gelerek Türkiye’nin güneyinde başlatılmış olan Barış Pınarı Harekatı’nda ordumuza destek mesajı verdi. Toplantıya Belediye Başkanı İshak Sarı da iştirak etti.

Karasu’dan birlik mesajı

Karasu’daki Ak Parti, CHP, MHP, İyi Parti, BBP, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi İlçe Temsilcileri ile Belediye Başkanı bir araya gelerek devam etmekte olan Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini bildirdi. Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’ndaki toplantıda devam etmekte olan Harekat’ın başarı ile sonuçlanması temennisinde bulunuldu. Toplantı sonrasında ortak bir basın bildirisi hazırlandı ve basına servis edildi.
SİYASETİ OLMAZ
“Türkiye’nin son derece kritik bir dönemden geçtiği bu süreçte fikir ayrılıklarının bir kenara bırakılması gerekir” denilen açıklamanın devamında “Ülke sefere kalktığında tüm siyasi tartışmalar ve çekişmeler bir kenara bırakılmalıdır. Ülke çıkarları doğrultusunda birlik içinde olunmalı, dosta güven düşmana korku salınmalıdır. Kahraman Türk Ordusu sefere çıkmıştır. Ordumuz şanlı tarihinde şerefli zaferlerine bir yenisini eklemek için yola çıkmıştır. Siyasiler olarak bize düşen Onurlu Türk Ordusu’nun yanında olmak, son terör unsuru temizlenene kadar ordumuzun kararlığına destek olmaktır. Bu noktada siyasi çıkar, kişisel menfaat düşünenler perişan olmaya mahkumdur. Bu konu asla iç siyasete malzeme edilemez” denildi.
KARARLILIK SÜRMELİ
Ordumuzun haklı mücadelesine halel getirilmemesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamanın devamında, “Kahraman Türk Ordusu’nun haklı mücadelesinin tüm dünya kamuoyunda destek bulabilmesinin ilk şartı ülke içindeki bütünlüğün sağlanmasına bağlıdır. Biz bu noktada Karasu’daki siyasi parti temsilcileri olarak ordumuzun muzaffer olabilmesi için, gücümüz yettiğince elimizden gelen desteği sağlayacağımızı beyan ediyoruz. Allah ordumuzun gücünü eksiltmesin. Allah hiç şüphesiz ki doğrularla beraberdir. Kahraman Türk Ordusu’nun giriştiği bu haklı harekatın Hak davası olduğuna iman ediyoruz. Allah Ordumuzu muzaffer etsin” ifadelerine yer verildi. CİHAN EMRE
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE