Kılçaslan’dan asgari ücret tepkisi

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılçaslan, asgari ücret ve çalışanlarla ilgili görüşlerini dile getirdiği yazılı bir açıklamalarda bulundu.

Kılçaslan’dan asgari ücret tepkisi

''NET ASGARI ÜCRET YETERSIZDİR''

2021 asgari ücret miktarının reel enflasyon oranının altında belirlenmesine tepki gösteren İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, "Komisyonun görevlendirdiği TÜİK, bekar bir işçinin yaşama maliyetini Kasım 2020 itibarıyla 2792 lira olarak belirledi. Bu hesaplamanın içinde ailenin harcamaları yoktu. Aralık ayında gerçekleşecek enflasyon oranı da yoktu. Ayrıca, 2021 yılında temel tüketim kalemlerindeki fiyat artışları da dikkate alınmamıştı. Belirledikleri net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır. Asgari ücret daha tespit edilirken eksiktir. Bugünün geçim şartlarına bile yetmeyecek oranda bir rakam tespit edilmiştir”' dedi.

''YENI TÜRKIYEYI INŞA EDECEĞIZ''

Kılıçaslan: ''Siyasi otoritenin özellikle ekonomi alanındaki yanlışları halkı sefalete muhtaç etmeye devam etmektedir.  Milletimiz asgari ücret ile yaşamaya çalışarak hayatına devam ediyor. Tüm işçilerimizin haksız vergiler ve faizlerle yoksulluğa mahkûm edilmemesi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ve inanıyorum ki, her bir vatandaşımızın yaşam mücadelesi vermeksizin yaşayabileceği Türkiye”yi inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 07:58
banner3
YORUM EKLE